Kanye West, americký raper, sa rozhodol, že podá Donaldovi Trumpovi, prezidentovi USA, veľmi zvláštny návrh. Chce, aby preňho spoločnosť Apple postavila lietadlo s názvom iPlane.

Známy americký raper navštívil Biely dom vo štvrtok a stretol sa s Trumpom v Oválnej pracovni. Tam mu pred zrakom reportérov navrhol, aby svoju doterajšiu letku Air Force One nahradil lietadlom, ktoré by malo byť podľa všetkého dizajnované spoločnosťou Apple. Lietadlo pod názvom iPlane 1 má byť poháňané vodíkom.

Svoj nápad obhájil West pred reportérmi takto: „Ak on nevyzerá dobre, nevyzeráme dobre ani my. Toto je náš prezident. Musí byť najaktuálnejší.“ James Ticomb, novinár Telegraph, informuje, že iPlane je vlastne priemyselný koncept dizajnéra, ktorý bol vytvorený už v roku 2012. Apple, ktorý lietadlá pochopiteľne nevyrába, sa k tomuto zatiaľ nevyjadril. West taktiež spomenul dôležitosť amerických výrobkov, na ktoré by mali byť Američania pyšní.

Raper na kameru nechtiac ukázal PIN od svojho iPhone X

Obrázky a koncept pre lietadlo iPlane mal West uložené vo svojom iPhone X. Keď ich chcel ukázať prezidentovi, musel odomknúť smartfón, no neuvedomil si, že za ním stojí kameraman. PIN bol teda zachytený na kamere a jeho číselné zloženie, ktoré tvorili samé nuly, tak môže vidieť celý svet.