Nová microSD karta od Samsungu

MicroSD pre vyvolených: Cena novej 512 GB karty od Samsungu ti spôsobí nevoľno

Samsung priniesol na trh okrem Galaxy Note 9 aj 512 GB microSD kartu, aby tak mohli potenciálni zákazníci využiť jednu z predností jeho nového high-end smartfónu.

Samsung priniesol na trh okrem Galaxy Note 9 aj 512 GB microSD kartu, aby tak mohli potenciálni zákazníci využiť jednu z predností jeho nového high-end smartfónu. Tí sa ale zároveň musia pripraviť i na poriadne mastnú cenovku. Tak veľké rozšírenie úložiska má totiž svoju adekvátnu cenu.

Ide o sumu, za akú si môžete zaobstarať lepší mid-range smartfón. A to bez akejkoľvek štipky srandy. Ako píše SamMobile, nemecký e-shop výrobcu spotrebnej elektroniky si za túto bohatú porciu dodatočného priestoru pýta necelých 290 €.

Treba ale na druhú stranu uznať, že ide o microSD na úrovni, pretože okrem 512 GB úložiska, kam je možné napratať až 24 hodín 4K videa, je v ponuke ešte aj slušná rýchlosť zapisovania či čítania. V prvom prípade ide o 100 MB/s a v tom druhom zase o 90 MB/s tok dát.

TIP REDAKCIE
Apple, Google aj TikTok musia v Rusku otvoriť pobočky. Miestny úrad sa vyhráža reštrikciami

Najlepšie na tom celom je, že kartu možno využiť na rozšírenie už aj bez nej ozrutného interného úložiska. Nedávno predstavený Galaxy Note 9 dostal ďalších 512 GB, takže je pre tých najnáročnejších zákazníkov k dispozícii šialený 1 TB priestor. Teda zatiaľ ešte nie, pretože Samsung i napriek odhaleniu cenovky stále predaj svojej novej microSD nespustil.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať