Honor 10

Honor 10 po 4 mesiacoch používania: Ako si vedie “phantom blue” fešák?

Presne takto pred 4 mesiacmi sa mi do rúk dostal nádherný “phantom blue” Honor 10. Ako si toto “najväčšie prekvapenie roka” vedie po takmer pol roku bežného používania?

Presne takto pred 4 mesiacmi sa mi do rúk dostal nádherný “phantom blue” Honor 10. Ako si toto “najväčšie prekvapenie roka” vedie po takmer pol roku bežného používania? Prečítaj si tento stručný prehľad informácií a usúď sám.

Aktualizácie

Počas celých 4 mesiacov mi do telefónu prichádzali najnovšie verzie systémov ako hodinky. Telefón momentálne beží na Android 8.1, ktorý v kombinácii s vlastným systémom EMUI 8.1 udržuje zariadenie neustále aktuálne.

Výkon

Čo sa výkonu týka, Honor 10 toho zmákne naozaj veľa.

  • Hry

Na telefóne som mal a stále mám niekoľko hier, ktoré si čas od času zahrám (Hearthstone, Perfect Tower atd.). Bolo radostné vidieť, že s ani jednou z týchto hier telefón nemal a ani nemá žiadne väčšie problémy. Musím však podotknúť, že keď sa počas hrania Hearthstone vyskytol na displeji zložitejší a graficky náročnejší efekt, celkový počet FPS (snímky za sekundu) na krátky čas (počas trvania efektu) jemne, no nie nevšimnuteľne, pokleslol. Celkovo je však grafická kapacita telefónu veľmi obdivuhodná.

  • Systém

Pri téme týkajúcej sa plynulosti systému, rýchlosti spúšťania aplikácií a iných súborov sa takmer nie je o čom baviť. Doposiaľ som sa s problémom menšieho zaseknutia stretol len v prvom mesiaci používania a to pri otváraní určitých priečinkov. Tento problém bol však v následnej aktualizácii systému vyriešený a momentálne sa so zaseknutiami nestratávam vôbec. Či už ide o spúšťanie aplikácií alebo prechody medzi kartami, všetko fičí tak, ako má.

Honor 10
Honor 10 (FOTO Lukáš Zachar)

Výdrž

S 3 400 mAh batériou sa naozaj nemusíš báť, že budeš musieť so sebou všade brať nabíjačku. Pri bežnom používaní dokázal totiž telefón vydržať približne až 2 dni, čo je v dnešnej dobe pomerne dosť. Pod pojmom “bežné používanie” samozrejme nemyslím neustále hranie sa či pozeranie YouTube videí, ale prezeranie Facebooku a iných sociálnych sietí, telefonovanie, četovanie a áno, samozrejme aj to občasné hranie sa.

TIP REDAKCIE
Pixel 6 je vyberavý: Ak máte starší či menej kvalitný kábel, odmieta sa nabíjať

Odolonosť

Čo sa odolnosti týka, Honor 10 by som v tomto rebríčku zaradil približne niekam do stredu. Ja osobne na svojom kúsku nosím kryt, ktorý ma už pravdepodobne zopár “pavučín” ušetril. Keď som ho však spočiatku nenosil a telefón mi padol, nezaznamenal som žiadne praskliny či väčšie odreniny. Po jednom špecifickom páde (skôr zošuchnutí) som si však na vrchu telefónu po čase všimol 2 miniatúrne šedé bodky, ktoré reprezentovali zodratý lak, čo bol podľa všetkého následok spomínaného pádu.

Sumarizácia

Aby sme si všetko zhrnuli dohromady, Honor 10 je aj takmer po pol roku používania stále rovnako (ak nie aj viac) výkonný, než keď sa mi prvýkrát dostal do rúk.

Pokiaľ teda hľadáš výkonný smartfón, ktorý šliape na päty vlajkovým lodiam, tak ti Honor 10 vrelo odporúčam.

Viac informácií o telefóne si môžeš pozrieť na výborne spracovanej videorecenzii tu:

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať