Honor 10 (FOTO Lukáš Zachar)

Po odhalení záhadnej pozvánky na nemecké tlačové podujatie spoločnosti Honor prišiel rad aj na čínsku alternatívu. To sa však koná podstatne skôr. Pozvánka navyše obsahuje aj názov novinky, vďaka ktorému vieme teraz s istotou povedať, že pôjde o Honor Note 10.

Vďaka sociálnej sieti Weibo sme sa tak dozvedeli, že tento veľký Android smartfón bude v Číne predstavený už 31. júla. V Európe, kde prebehne oficiálne predstavenie novinky pre celý svet, ho ukážu o mesiac neskôr, píše GSMArena. Na starom kontinente prebehne deň D v meste Berlín.

Honor Note 10, ako už napovedá samotný názov, reprezentuje akéhosi rozmernejšieho a zároveň i lepšie vybaveného súrodenca už dlhšie predávaného smartfónu Honor 10. Mal by mať až 6,9-palcový AMOLED displej z dielne kórejskej špičky Samsung, 6 GB operačnú pamäť RAM, EMUI 8.1, super-rýchle nabíjanie, čipset Kirin 970 s kapacitami umelej inteligencie či tenučké rámiky okolo zobrazovacieho panelu.

Čo sa týka cenovky, tak tá bude podľa dostupných informácií dosahovať úroveň okolo 400 eur. Keď však zoberieme do úvahy, čo všetko táto obluda po príchode na pulty ponúkne, tak ide o veľmi priaznivú cenovku a teda aj veľmi priaznivý pomer medzi cenou a výbavou.