vas telefon

Microsoft vylepšil aplikáciu Váš telefón, v počítači zobrazí správy zo smartfónu

Spoločnosť Microsoft pred viac ako mesiacom uvoľnila úvodnú verziu aplikácie Váš telefón, ktorá umožňuje zrkadliť obsah zo smartfónu do počítača s operačným systémom Windows 10.

Spoločnosť Microsoft pred viac ako mesiacom uvoľnila úvodnú verziu aplikácie Váš telefón, ktorá umožňuje zrkadliť obsah zo smartfónu do počítača s operačným systémom Windows 10.

„Zrkadliť obsah“ je stále silné slovo, keďže aplikácia zatiaľ dokáže zobrazovať zo smartfónu iba fotografie a najnovšie aj SMS správy z natívnej textovej aplikácie pre Android. Microsoft chce v budúcnosti pomocou tejto aplikácie zrkadliť zo smartfónu do počítača väčšinu obsahu, teda aj aplikácie tretích strán.

Cieľom je, aby sme pri práci na PC mohli zároveň ovládať aj smartfón bez toho, aby sme ho museli vziať do ruky. Priamo na obrazovke počítača tak vybavíme správy, fotky, Snapchat, správcu súborov alebo ďalšie nástroje a aplikácie používané v smartfóne.

Aplikácia Váš telefón stále neponúka dostatočný užívateľský komfort, no oproti predchádzajúcej verzii sa určite zlepšila. Najskôr potrebujete aplikáciu pre počítač, ktorú nájdete na tomto odkaze. Podľa kľúčových slov sa v Microsoft Store stále nedá vyhľadať.

vas telefon

Zmenou prešla aplikácia pre Android, ktorá je jednotnejšia, správne označená a dá sa v Google Play vyhľadať. Stačí kliknúť SEM alebo jednoducho zadať do vyhľadávania Your Phone Companion, poprípade Váš Telefón Microsoft.

Po spustení sa musíte prihlásiť do konta Microsoft a aplikácii udeliť povolenia pre prepojenie a zobrazenie obsahu na PC. Tentokrát to išlo hladko a bez problémov. V PC sa nám popri fotografiách zobrazila nová položka Správy (vo verzii Preview).

Váš telefón v PC dokáže zobraziť iba 25 posledných fotiek v smartfóne, čiže sa v tomto smere oproti predchádzajúcej verzii nezmenilo nič.

vas telefon
Správy zo smartfónu zobrazené v počítači

Naopak, Správy potešili. V počítači sa zobrazilo posledných 9 textových správ, na ktoré je možné priamo z PC okamžite odpovedať. Úplne novú správu tiež odošlete ľahko, keďže aplikácia zohľadňuje váš adresár kontaktov. Stačí zadať meno/číslo, text a kliknúť na odoslať. Cez PC ale SMS-ky neodstránite. Vymazať sa dajú iba priamo v smartfóne.

TIP REDAKCIE
Takto funguje Your Phone, aplikácia, ktorá prepojí Windows 10 PC so smartfónom

Aplikácia Váš telefón je v súčasnom stave rozhodne o niečo použiteľnejšia a časom môže preklenúť medzeru medzi počítačom a smartfónom. Dôležitá bude hlavne spomínaná podpora pre zrkadlenie aplikácií tretích strán.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať