Bill Gates pri podpisovaní dokumentov

EÚ a Bill Gates idú bojovať s klimatickými zmenami, vyčlenili na to 100 miliónov €

Skupina investorov, ktorá zahŕňa mená ako Jack Ma, Michael Bloomberg alebo Jeff Bezos, poskytla európskym spoločnostiam obrovskú finančnú injekciu.

Skupina investorov, ktorá zahŕňa mená ako Jack Ma, Michael Bloomberg alebo Jeff Bezos, poskytla európskym spoločnostiam obrovskú finančnú injekciu. Peniaze od Breakthrough Energy poslúžia na vývoj technológií umožňujúcich výrobu zelenej elektrickej energie.

Ide o začiatok bližšej spolupráce s Európskou úniou, v rámci ktorého vznikol fond o veľkosti rozprávkových 100 000 000 €. Stalo sa tak podpísaním dokumentov, čo prišiel spraviť priamo do Brusselu sám Bill Gates. Ten totiž tiež patrí medzi vyššie spomínaných investorov. Server TNW navyše píše, že toho tam rovno čaká aj práca na pilotnom projekte.

“Vedci a podnikatelia, ktorí vyvíjajú inovácie zamerané na zmenu klímy, potrebujú kapitál na vybudovanie spoločností, ktoré dokážu tieto inovácie dodávať na svetový trh. Breakthrough Energy Europe je navrhnutá tak, aby tento kapitál zabezpečila,” prezradil na margo novinky spoluzakladateľ Microsoftu, Bill Gates.

Finančná injekcia poskytne európskym spoločnostiam prostriedky na urýchlenie aj rozšírenie vývoja technologických zariadení, ktoré nám dokážu pomôcť zastaviť klimatické zmeny. Niečím takým môžu byť napríklad solárne panely, solárne strechy alebo veterné turbíny.

TIP REDAKCIE
Sygic má novinku, do navigácie pridal rozpoznávanie dopravných značiek

100-miliónová investícia bude rozdelená na dve polovice. Jednu pokryje Európska únia a tú druhú zase Breakthrough Energy. Ich ciele sú však z dlhodobého časového hľadiska podstatne ambicióznejšie. Bill Gates a jeho partneri chcú do boja s klimatickými zmenami dokopy naliať takmer 900 miliónov eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať