Jeden z najtenších mobilov nemá fotoaparát ani aplikácie, zmestí sa do peňaženky

Na veľkosti (ne)záleží!

1
kyocera
Kyocera KY-O1L

Spoločnosť Kyocera vyrobila pozoruhodný mobilný telefón s nie príliš fonetickým označením KY-O1L o ktorom tvrdí, že je najtenším a najľahším mobilom vôbec. Pokojne by ste ho mohli nosiť v peňaženke alebo puzdre pre platobné karty a vizitky.

Model Kyocera KY-O1L nečaká celosvetová dostupnosť spojená so slávou inteligentných mobilov s niekoľkými fotoaparátmi a obrími obrazovkami. Kompaktnú novinku nájdete od budúceho mesiaca v ponuke operátora NTT Docomo pôsobiaceho na ázijských trhoch.

Kyocera KY-O1L je hrubý 5,3 milimetra a váži 47 gramov, čiže menej ako napríklad najnovšie inteligentné hodinky od Samsungu alebo Huawei. Mobil má 2,8-palcový monochromatický displej vyhotovený z elektronického atramentu.

mobil
Kyocera KY-O1L / The Verge

Takéto obrazovky používajú hlavne čítačky elektronických kníh a ich výhodou je veľmi nízka spotreba energie oproti zaužívaným zobrazovacím panelom. Preto zariadeniu stačí 380 mAh batéria. Aj keď nie je prítomný žiadny fotoaparát a ani obchod s aplikáciami a hrami, je tu LTE pripojenie a internetový prehliadač.

Ak prepočítame japonskú cenu Kyocera KY-O1L, dostaneme približne 248 EUR. Málo to síce nie je, čo by ale až taký problém nebol. Podľa videa tvorcov z Impress Watch nevyzerá používanie zrovna pohodlne a už vôbec nie plynule. Sčasti za to môže aj spomínaná obrazovka. E-Ink displeje majú obmedzenú obnovovaciu frekvenciu.

Pozrite si mini mobil na videu.

Kyocera KY-O1L