BFR vo vesmíre

Cesta okolo Mesiaca: Ozrutnú raketu SpaceX čaká výlet do vesmíru

Vesmírna spoločnosť SpaceX oznámila, že zoberie svojho prvého zákazníka na vyhliadkový let okolo našej prirodzenej družice.

Vesmírna spoločnosť vizionára Elona Muska oznámila, že zoberie svojho prvého zákazníka na vyhliadkový let okolo našej prirodzenej družice. O toto nezabudnuteľné dobrodružstvo sa postará najväčšia raketa SpaceX, ktorá dostala veľmi názov Big Falcon Rocket.

Tá však zatiaľ ešte neletela, čiže ju pred ostrou akciou čaká ostrý test. Bližšie detaily momentálne nepoznáme. Viac budeme vedieť až 17. septembra, čiže v pondelok. Na tento deň je naplánované mediálne podujatie so živým prenosom, kde sa dozvieme informácie nielen o pasažieroch, informuje server The Verge. Špekulácie naznačujú, že by mohli pochádzať z Japonska.

BFR reprezentuje nástupcu Falcon Heavy. Jedného dňa nás zoberie aj na povrch Marsu, ktorý chce Elon Musk dokonca i kolonizovať. Aby ale mohol vôbec začať, potrebuje najskôr 1 000 000 odvážnych záujemcov a dotiahnutie náročného vývoja do vytúženého konca. Táto ozrutná raketa ešte stále nie je v takom stave, že by dokázala vzlietnuť a bezpečne brázdiť vesmírom.

Raketu BFR tvoria dve hlavné časti. Prvou je samotný pohonný systém s kapacitami zobrať slušných 150 ton na nižšiu obežnú dráhu Zeme. Tvorí ho totiž až 31 výkonných raketových motorov Raptor. Tou druhou je zase takzvaná vesmírna loď, kde sa nachádza priestor pre cestujúcich.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu

Dvaja ľudia, jeden let

Ešte v roku 2017 sme sa priamo od SpaceX dozvedeli, že prvý let okolo Mesiaca prebehne koncom tohto roka a bude určený pre dvoch ľudí. Plány vtedy ale počítali s menšou vesmírnou raketou Falcon Heavy a nie s podstatne schopnejšou Big F*cking Rocket. Zmena preto mohla nastať aj v počte dostupných sedadiel pre potenciálnych záujemcov. Či sú naozaj iba dve zistíme už o pár dní.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať