iPhone XS

iPhone XS trhá Android smartfóny: Výkon nového jabĺčka nemá konkurenta

Novinky iPhone XS a iPhone XS Max odhalili svoj výkon. Stalo sa tak prostredníctvom populárnej benchmark aplikácie AnTuTu.

Tohtoročné eso z dielne kalifornského jabĺčka odhalilo svoj komplexný výkon. Stalo sa tak prostredníctvom populárnej benchmark aplikácie AnTuTu, ktorá počas uplynulých dní zverejnila netrpezlivo očakávané hodnotenie iPhone XS.

Podobne dobrý výsledok bol však viac-menej aj očakávaný. Nový iOS smartfón nadobudol v teste sladkých 363-tisíc bodov, a to je podstatne viac, ako nadobudla tá najlepšia mašina z druhej strany rieky. Obávaný Poco F1 od čínskeho Xiaomi s čipsetom Snapdragon 845 má totiž na konte iba 291-tisíc bodov.

Benchmark iPhone XS zahŕňal tri samostatne hodnotené kategórie – hlavný procesor, grafický procesor a používateľské prostredie. Všetky tri bodovania sa potom spočítali a vznikol jeden spoločný výsledok, ktorý nám teraz opäť dokazuje, že kombinácia čipsetu vyrobeného 7nm procesom, A12 Bionic, a optimalizovaného operačného systému iOS 12 nemá žiadneho poriadneho konkurenta.

Čo sa týka porovnania s predchádzajúcim kúskom A11 Bionic, tak pri testovaní hlavného procesora v AnTuTu nastalo približne 30-percentné medziročné zlepšenie. Najväčšie zmeny k lepšiemu sú však cítiť predovšetkým pri grafike, kde ide až o zdvojnásobenie minuloročného počtu bodov. Pri používateľskom prostredí je reč zhruba o 50 percentách.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu

Jediný konkurent

Keďže Snapdragon 845 od Qualcommu novému hi-tech čipsetu A12 Bionic očividne nestačí, poslednou nádejou zostáva už iba Kirin 980, ktorý Huawei vyrába tiež prostredníctvom pokročilého, 7-nanometrového výrobného procesu. Ten bude poháňať všetky nadchádzajúce high-end smartfóny čínskeho giganta vrátane Mate 20 Pro alebo budúcoročného P30 Pro, preto sa od nich očakáva, že v benchmark testoch zabodujú.

Nedávny únik naznačuje, že bodové hodnotenie čipsetu Kirin 980 môže presiahnuť hranicu 350-tisíc bodov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať