Koncept skladacieho smartfónu

Huawei: Skladací telefón bude mať 5G. Vieme, kedy príde!

Medzi Huawei a Samsungom je obrovská vojna. Obe spoločnosti sa snažia priniesť na trh prvý skladací telefón a stať sa tak lídrom v inováciách.

Medzi Huawei a Samsungom je obrovská vojna. Obe spoločnosti sa snažia priniesť na trh prvý skladací telefón a stať sa tak lídrom v inováciách. O krokoch Huawei hovoril jeden z rotujúcich šéfov spoločnosti, Ken Hu.

Prezradil, že ich prvý skladací telefón bude zároveň vybavený 5G modemom v čase, keď slovenskí operátori dokončujú výstavbu 4G sietí.

Na trh má prísť skôr než sa očakávalo. Jeho dostupnosť sa odhaduje na polovicu budúceho roka. 5G smartfón chce budúci rok predstaviť aj dcérska spoločnosť Huawei, Honor.

Podľa pána Hu bude 5G lepšie hneď v troch hlavných bodoch: rýchlosti pripojenia, v nižšej odozve a v internete vecí (IoT).

Podobné plány zverejnil aj šéf Samsungu, ktorý potvrdil, že aktuálne plány počítajú s predstavením skladacieho smartfónu do konca tohto roka. Spoločnosť zároveň predstavila svoj vlastný 5G modem, ktorý by sa mal do prvého zariadenia taktiež dostať do konca roka. Či sa objaví práve v skladacom smartfóne, nateraz ostáva tajomstvom.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Let Blue Origin bol úspešný, 90-ročný kapitán Kirk prekonal hranicu vesmíru
Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať