huawei P30 Pro

Súťaž Huawei Next Image pozná víťazov. Pozri si ocenené fotografie!

Spoločnosť Huawei v priebehu júna spustila súťaž Huawei Next Image, do ktorej sa mohli zapojiť mnohí nadšenci mobilnej fotografie. Súťaž nebola určená iba profesionálom, ale hlavne amatérskym fotografom, ktorí fotia smartfónom značky Huawei.

Spoločnosť Huawei v priebehu júna spustila súťaž Huawei Next Image, do ktorej sa mohli zapojiť mnohí nadšenci mobilnej fotografie. Súťaž nebola určená iba profesionálom, ale hlavne amatérskym fotografom, ktorí fotia smartfónom značky Huawei.

Súťaž Huawei Next Image pre európsky región už pozná víťazov. Svoje fotografie do súťaže prihlásili autori z 20 krajín Európy vrátane Slovenska. O hlavnú cenu Grand Prix zabojovalo aj niekoľko tisíc Slovákov.

Od 9. júla do 27. augusta udelila verejnosť súťažným fotografiám dovedna 956 326 hlasov, pričom vyberali z 67 610 fotografií. Len do kategórie Nature bolo prihlásených 26 640 snímok, čím sa stala najobľúbenejšou kategóriou zo všetkých šiestich tém.

huawei next image
Fotografia ocenená v kategórii Storyboard. Autor Zdeněk Dvořák.

Slováci do súťaže poslali 4180 fotografií. Z nich sa 20 dostalo do užšieho výberu. Ocenený bol aj autor z Českej republiky, ktorého fotografia zaujala v kategórii Storyboard – príbeh, ktorý sa zmestí do deviatich rámčekov. Porotu zaujal sériou momentiek zo života svojej dcéry.

huawei next image
Autoportrét Art & Leukemia získal hlavnú cenu Grand Prix. Autorom fotografie je súťažiaca s prezývkou rekapavo.

Absolútnou víťazkou a držiteľkou hlavnej ceny Grand Prix sa stala súťažiaca s prezývkou rekapavo. Porotu ohúrila svojím autoportrétom Art & Leukemia (vyššie), ktorý vykresľuje jej boj so zákernou chorobou. Okrem odmeny 10 000 EUR a notebooku Huawei MateBook X získala možnosť zúčastniť sa fotoexpedície v Taliansku, ktorú organizuje prestížny magazín National Geographic. Jedna z jej z fotografií bude navyše publikovaná na jeho stránkach.

huawei
Kategóriu Faces ovládla táto snímka. Autor Costin Mocanu.

Porotu súťaže tvorilo 6 známych osobností s rozličným umeleckým pozadím. Dominic Bracco, oficiálny fotograf magazínu National Geographic, Alex Lambrechts, certifikovaný Leica fotograf, Tomasz Lazar, držiteľ ocenenia World Press Photo, Bobby Anwar, uznávaný dánsky majster objektívu a Gal Gadot, herečka a ambasádorka Huawei.

nature
V silnej konkurencii kategórie Nature zvíťazila fotografia autora s prezývkou Вiктор.

Päticu umelcov doplnil Yamming Wang, prezident Huawei Consumer Business Group Huawei CEE & Nordic. Členovia poroty hodnotili hlavné oblasti: umeleckú hodnotu fotografie, jej kvalitu a v neposlednom rade jedinečnosť a originalitu.

huawei next image
Costin Mocanu má na konte ešte jednu ocenenú fotografiu, tentokrát v kategórii Hello, Life!

Víťazi jednotlivých kategórií získali odmenu vo výške 2 000 EUR, odniesli si štýlový notebook Huawei MateBook X a ani účastníci na druhom a treťom mieste neobišli naprázdno: Ich odmenou bol prémiový smartfón Huawei P20. Rovnaký smartfón získali aj výhercovia ceny verejnosti, teda autori fotografií s najvyšším počtom hlasov v každej zo šiestich kategórií.

huawei next image
Víťazná snímka kategórie Check-In, autor Emiliobgr.

Víťazné fotografie jednotlivých kategórií vidíte v texte. Počet účastníkov ako aj zapojených snímok jasne ukazuje, že je mobilná fotografia medzi užívateľmi veľmi obľúbená. Na záver si vychutnajte ocenenú fotografiu z kategórie Good Night, ktorá bola zameraná na zábery zachytené v zhoršených svetelných podmienkach.

huawei next image
Kategória Good Night a ocenený príspevok autora Wes.MW.

Oficiálnu stránku prestížnej súťaže navštívte na tejto adrese. Okrem víťazných fotografií na nej nájdete aj snímky, ktoré sa umiestnili na druhých a tretích miestach. Za pohľad určite stoja.