huawei mate 20 pro

Huawei Mate 20 Pro sa mihol na podujatí IFA. Pozri si fotky a čerstvý render!

Huawei o viac ako štyri týždne predstaví v Londýne nové vlajkové lode Mate 20 a Mate 20 Pro. Udalosť sa odohrá presne 16. októbra, čo potvrdil sám výrobca v rámci predstavenia nového vlajkového čipsetu Kirin 980.

Huawei o viac ako štyri týždne predstaví v Londýne nové vlajkové lode Mate 20 a Mate 20 Pro. Udalosť sa odohrá presne 16. októbra, čo potvrdil sám výrobca v rámci predstavenia nového vlajkového čipsetu Kirin 980.

Duo Huawei Mate 20 bude poháňané práve týmto čipsetom, ktorý je opäť výkonnejší, inteligentnejší a schopnejší zvládať všetky požiadavky náročného užívateľa. Špičkovému čipsetu bude robiť spoločnosť (nielen) špičkový fotoaparát.

Výrobca nemusí príliš špekulovať a veríme, že siahne po trojitom fotoaparáte, ktorý využíva vo februári predstavený model P20 Pro. Ak sa niečo vylepší, tak automatické rozpoznávanie scény a možno pribudne nejaký ten nový režim snímania.

Podľa nových informácií to skutočne vyzerá, že medzi modelmi Mate 20 a Mate 20 Pro bude neprehliadnuteľný rozdiel. Ak si spomínate na premiéru predchodcov, Mate 10 a Mate 10 Pro, prvý menovaný je vybavený IPS LCD displejom a snímačom odtlačkov na prednej strane. Tento model na náš trh nesmeroval. Mate 10 Pro má OLED displej a snímač na zadnej strane.

mate
Huawei Mate 10 Pro

Či bude dostupnosť obmedzená v rámci modelov aj tento rok je nejasné.

Huawei Mate 20 Pro

Najčerstvejšie fotografie pochádzajú z podujatia IFA 2018, kde sa jedna z noviniek objavila. Môžeme tipovať, že ide o predfinálny kus, ktorý v teréne testuje jeden z predstaviteľov spoločnosti. Snímky priniesol španielsky web teknofilo.com.

huawei mate 20
teknofilo.com
huawei mate 20
teknofilo.com

Na fotografiách by mal byť zachytený model Huawei Mate 20 Pro, ktorý zaujme obrazovkou s poctivým veľkým zárezom v štýle iPhone X, Xiaomi Mi 8 a pár ďalších modelov, čo nemusí niektorých potencionálnych záujemcov potešiť. Naopak, súrodenec Mate 20 by mal mať displej s takmer neexistujúcim zárezom, ktorý svojím tvarom pripomína kvapku.

TIP REDAKCIE
Huawei Mate 20 Lite sa už predáva u susedov! Takáto je cena a výbava

Prevedenie prednej strany odhadujeme na základe fotografií predných panelov, ktoré sa nakrátko mihli na čínskej sociálnej sieti Weibo. Stránka ale bola medzičasom odstránená, čo však nevadí. Snímky sa stihli rozšíriť do sveta.

Mate 20 Pro
Weibo

Na záver prihodíme snímky zadných strán oboch modelov, ktoré nájdete na webe slahsleaks.com. Aj na ich základe vznikol render, ktorý vidíte na titulke. Prevedením nových vlajkových lodí si tak môžeme byť celkom istí.

mate 20 Pro
Slashleaks

Istí si ale nie sme ďalšími vlastnosťami a hlavne cenou, ktorá o prípadnom úspechu taktiež rozhodne. Nebolo by prekvapením, keby novinky cenou dorovnali Samsung Galaxy Note 9 v základnej verzii.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať