Mercedes EQC

Mercedes dnes predstaví svoj prvý elektromobil, ktorý zamieša kartami!

Nemecký gigant Mercedes nám dnes predvedie, ako vyzerá a ako funguje jeho prvý čistokrvný elektromobil. Novinka by mala niesť modelové označenie EQC.

Nemecký gigant Mercedes nám dnes predvedie, čo všetko ponúka jeho prvý čistokrvný elektromobil. Novinka by mala niesť modelové označenie EQC a pôjde o kompaktné SUVčko v prémiovom kabáte.

Očakávané vozidlo bude podľa dostupných informácií predstavené v utorok večer počas konferencie me Convention v švédskom Štokholme. Dovtedy máme k dispozícii hneď niekoľko čerstvých upútaviek, kde je jedinečná príležitosť vidieť futuristické krivky karosérie vrátane niektorých kľúčových detailov.

Na viackrát odhalenom prototype bola zakaždým fólia, takže nám toho z vizuálneho uhla pohľadu príliš veľa neprezradil. Dnes sa dočkáme produkčnej, čiže finálnej verzie elektromobilu, ktorú už nečakajú žiadne razantné, ani veľké zmeny. To, čo nám renomovaná spoločnosť Mercedes predvedie, si môžu potenciálni zákazníci skôr či neskôr aj zaobstarať.

Avizovaná elektrická novinka EQC spadá do kategórie SUV, takže sa postaví tvárou v tvár konkurencii, ako je Tesla Model X alebo Audi e-tron quattro, ktorý tiež uvidíme už o pár dní. Špecifikácia prototypu zahŕňala dojazd cez 400 kilometrov, kombinovaný výkon 300 kW a akceleráciu z 0 na 100 pod 5 sekúnd. Produkčná verzia môže ale byť (a zrejme aj bude) podstatne lepšia, momentálne však nepoznáme žiadne bližšie informácie.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Zomrel herec James Michael Tyler († 59). V seriáli Priatelia hral Gunthera
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať