Huawei: V benchmarkoch podvádzame, lebo musíme

Benchmarky alebo „testovače výkonu,“ sú špeciálne navrhnuté aplikácie, ktoré z mobilných zariadení vyžmýkajú aj poslednú kvapku výkonu.

Benchmarky alebo „testovače výkonu,“ sú špeciálne navrhnuté aplikácie, ktoré z mobilných zariadení vyžmýkajú aj poslednú kvapku výkonu. Reprezentovať majú skutočný výkon smartfónu, čo však často nie je úplne pravda. Prečo?

Výrobcovia do svojich zariadení nahrávajú softvér určený pre detekciu takýchto aplikácií, ktorý na krátku dobu odomkne umelo navýšený výkon.

To ale nie je celý príbeh. Konečné skóre totiž nedokáže správne reprezentovať to, ako sa zariadenie správa v reálnom svete. To je podľa Huawei hlavným kameňom úrazu všetkých podobných aplikácií a aj dôvod, prečo pristúpili k podvádzaniu v testovaní.

Huawei: Ostatní robia to isté

Huawei v rozhovore s redaktormi Anandtech potvrdil, že ich zariadenia sú vybavené softvérom pre detekciu testovania, ktorý na krátku dobu zvyšuje výkon nad hranicu toho, k čomu má prístup ich zákazník. Dôvodom má byť fakt, že výrobca nechce zaostávať za ostatnými výrobcami.

Ako Dr. Wang Chenglu, prezident vývoja softvéru v Huawei vysvetlil, svet smartfónov potrebuje štandardizované benchmarky, ktoré budú schopné poodhaliť skutočný výkon spojený aj s bežným používaním. „Ostatní robia to isté, získavajú veľa bodov, a tak Huawei nemôže ostať potichu,“ vysvetľuje.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Spoločnosť z čínskeho Šen-čenu prisľúbila, že s podvádzaním v benchmarkoch skoncuje a všetky ďalšie výsledky budú skutočné a dokonca overené tretími stranami. Huawei už čoskoro predstaví svoju novú vlajkovú loď, Huawei Mate 20 Pro. Stane sa tak 16. októbra v Londýne a my pri tom nebudeme chýbať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať