Qualcomm konečne predstaví nový čipset pre inteligentné hodinky

0
Amazfit 2 Stratos
Amazfit 2 Stratos

Pred asi 2,5 rokom predstavila spoločnosť Qualcomm Snapdragon Wear 2100 – vtedy novú procesorovú sadu pre inteligentné hodinky, fitness náramky a nositeľnú elektroniku vo všeobecnosti. Odvtedy sme v podaní tejto spoločnosti nič nové v tomto segmente nevideli.

Snapdragon Wear 2100 v súčasnosti poháňa mnoho modelov inteligentných hodiniek, pričom niektoré boli predstavené len v tomto roku. Výrobcovia nositeľnej elektroniky ale nemali príliš na výber.

Vyzerá to, že sa Qualcomm konečne odhodlal predstaviť nový čipset, na ktorom pracoval spolu so spoločnosťou Google. Vylepšená architektúra sady a ďalšie inovácie by mali zabezpečiť optimálny nárast výkonu a hlavne energetickú efektívnosť. Výdrž na jedno nabitie je kameňom úrazu súčasných inteligentných hodiniek.

qualcomm
Michael Fisher

Podľa sprievodnej grafiky Qualcomm predstaví nový čipset 9. októbra, poprípade už 10. septembra (podľa interpretácie). Konkrétny, samozrejme, nie je, no je pomerne jasné, čo v rámci predstavenia uvidíme. Okrem toho, 4. októbra uvidíme premiéru nových generácií smartfónov Google Pixel 3.

Spolu s nimi by mali byť predstavené aj inteligentné hodinky Pixel Watch, ktoré by mal poháňať práve nový kus kremíka z dielne Qualcommu. V tomto prípade sa ale jedná o hrubšie dohady. Každopádne si počkáme na september.