Apple Watch Series 4 majú menšiu batériu než predošlá generácia

Výdrž by mala zostať rovnaká.

0
apple watch series 4
pxhere.com

Inteligentné hodinky Apple Watch 4. generácie, ktoré boli predstavené naraz s novými smartfónmi iPhone, výrobca vybavil väčším displejom, vyšším výkonom alebo dokonca EKG snímaním.

Apple Watch Series 4 sa podľa všetkého vydarili a sú právnom ospevované. Nepolepšili si ale všetky vlastnosti a parametre, čo vysvitlo z produktovej dokumentácie Apple. Nová generácia hodiniek Apple Watch disponuje menšou batériou než ich predchodca.

Plnohodnotné inteligentné hodinky trápi hlavne výdrž na jedno nabitie, ktorá zväčša nepresahuje jeden – dva užívateľsky aktívne dni. Česť výnimkám. 44 mm model Apple Watch Series 4 (1,12 Wh) má o 16,5 % menšiu kapacitu batérie ako 42 mm typ Apple Watch Series 3 (1,34 Wh). V prípade menších prevedení je kapacita batérie skromnejšia o 19,7 % (38 mm 1,07 Wh > 40 mm 0,86 Wh).

Možno ste niekde čítali, že Apple Watch Series 4 majú kapacitu batérie väčšiu o 4 percentá, čo vysvitlo po rozobraní hodiniek expertmi z iFixit. Treba však správne uviesť, že autori porovnali kapacitu 44 mm modelu (4. gen.) s 38 mm modelom (3. gen.) a nie s 42 mm verziou (3. gen.), ktorá je skutočným predchodcom.

Apple Watch series 4
Otvorené hodinky Apple Watch Series 4 / ifixit.com

Apple v prebehu predstavenia hodiniek uviedol, že ponúknu „celodennú výdrž“ na jedno nabitie, resp. zabezpečia výdrž na úrovni 18-tich hodín. Výdrž sa tak napriek nižšej kapacite batérii oproti predošlej generácii nezmenila.

Otázkou zostáva, či sa na celodennú výdrž môžeme spoľahnúť aj pri skutočne intenzívnom používaní. Na prvé komplexnejšie testy v praxi si radi počkáme. Viac ako s jednodňovou výdržou by sme asi aj tak nepočítali, čo je trochu škoda.

TIP REDAKCIE
iPhone XS a XS Max majú horšiu výdrž batérie ako minuloročný iPhone X

Pokiaľ vás zaujala funkcia EKG, nezabúdajte, že v Európe dostupná nebude, keďže je určená iba pre americký trh. Čo sa týka cien, základná verzia hodiniek u nás stojí 429 EUR, poprípade 459 EUR pri 44 mm verzii.