iPhone XS

Majitelia iPhone XS sú nespokojní: iOS novinka od Apple vraj fotí nereálne selfie

Apple má ďalší problém s novinkou iPhone XS. Po komplikáciách so slabým signálom a nízkymi prenosovými rýchlosťami prišiel rad i na fotoaparát.

Apple má podľa všetkého ďalší problém s ešte čerstvou novinkou iPhone XS. Po komplikáciách so slabým signálom a nízkymi prenosovými rýchlosťami prišiel rad i na fotoaparát. Tentokrát však nie zadný, ale predný, ktorý podľa niektorých nespokojných používateľov fotí nereálne vyzerajúce selfie zábery.

Prečo nereálne? Tváre na fotografiách vyzerajú, akoby prešli automatickým skrášlením. Nikto z nich však nič také neaktivoval, pretože sa v nastaveniach aplikácie táto funkcionalita ani nenachádza. Preto ju nemožno logicky ani vypnúť.

“iPhone XS aplikuje vyhladzovanie kože / beauty filter pri používaní predného fotoaparátu, a to bez toho, aby vám niečo oznámil, pričom tu neexistuje žiadna možnosť, ako mu to zakázať. Toto je neprijateľné,” uviedol jeden z rozhorčených majiteľov nového iPhone XS, informuje server 9to5mac.

Výrobca môže tento problém vyriešiť vydaním softvérovej aktualizácie, prostredníctvom ktorej prehnané skrášlenie tváre buď nadobro vypne, trošku ho zmierni alebo sprístupní tlačidlo na jeho manuálnu aktiváciu či deaktiváciu.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu

Podobne ako pri problémoch s LTE a Wi-Fi anténou, aj v tomto prípade zatiaľ ide iba o malé množstvo ľudí. Netreba preto hneď panikáriť. Ak počet sťažností nezačne prudko rásť, tak nejde o nič katastrofické. Vývojárov z Apple teraz podľa všetkého čaká vytvorenie aktualizačného balíčka, kde zakomponujú nevyhnutné záplaty.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať