Koľko času trávite pozeraním videí? Presný údaj nájdete priamo v aplikácii YouTube

Aký priemer ste zaznamenali vy?

0
©YouTube

Myslíte si, že trávite pozeraním videí na YouTube veľa času? Alebo naopak, máte pocit, že YouTube otvárate iba sporadicky? Nech je váš pohľad akýkoľvek, po novom dokážete svoj záujem o videá vyhodnotiť na základe presných čísiel.

Spoločnosť Google obohatila YouTube o novú funkciu, ktorá vám presne ukáže, koľko času ste strávili pozeraním videí dnes, včera a za posledný týždeň. Z týchto údajov sa tiež vypočíta denný priemer.

Veľa užívateľov trávi pozeraním videí veľmi veľa času, čo si nemusia uvedomovať. Čas pri sledovaní zaujímavého obsahu plynie rýchlo a aj v tomto prípade platí, že všetkého veľa škodí.

Google okrem informácií o dobe sledovania pridáva nastavenia pre reguláciu aktivity v službe YouTube. Nastaviť si napríklad môžete upozornenie, ktoré vám pripomenie, že je čas na prestávku. Frekvenciu, napr. v hodinách alebo minútach, si zvolíte podľa vlastného uváženia.

youtube

Dobre vyzerá denný súhrn. Všetky upozornenia zo služby YouTube vám môžu byť doručené ako denný sumár v presne stanovenom čase, ktorý si opäť zvolíte sami. Taktiež môžete pre určitý čas vypnúť zvuky a vibrácie upozornení.

Google predstavil užívateľské nástroje pre lepšiu kontrolu digitálneho života na konferencii Google I/O. Vďaka nim majú užívatelia technologickým platformám lepšie porozumieť a vyhodnotiť, či je skutočne dôležité, aby im venovali toľko času.

Ak vás zaujíma, koľko času pozeraním videí na YouTube trávite, otvorte aplikáciu, v pravom hornom rohu ťuknite na svoj profilový obrázok a zvoľte Celková doba pozerania. Objaví sa vám karta, ktorú vidíte na snímkach obrazovky v texte.