VIDEO: Google si uťahuje z Microsoftu aj Apple. Nová reklama stojí za pozretie!

Google sa rozhodol zaútočiť na Microsoft aj Apple. V jednej reklame.

2

Google si v novej reklame na Chromebook nedáva servítku pred ústa. V minútu dlhej reklame totiž zosmiešňuje Windows a macOS chybovými hláškami, vírusmi a modrými obrazovkami smrti.

Google reklamu postavil na tvrdení, že Chromebooky už ponúkajú vstavanú ochranu proti vírusom, majú automatické aktualizácie, batériu na celý deň a nespočetne veľa obľúbených Android aplikácií. Ide o vôbec prvý vážny útok na Windows či macOS.

Reklama však nepočíta s tým, že takmer všetky problémy, ktoré v reklame spomína, sa už takmer vôbec neprejavujú. Microsoft aj Apple totiž svoje operačné systémy výrazne vylepšili. Tak napríklad, taký Windows 10 ponúka vstavanú ochranu proti vírusom aj automatické aktualizácie. Mnohé notebooky už taktiež ponúkajú výdrž batérie, ktorá používateľovi vydrží jeden deň používania.

Najväčšou silnou stránkou Chrome OS je to, aký jednoduchý je, čo sa Google v reklame odkomunikovať nepodarilo.

Je však zjavné, že Google spúšťa marketingovú kampaň hlavne kvôli deťom, ktoré sa na jeseň vrátia do škôl. Snaží sa rodičov presvedčiť, aby namiesto notebooku s macOS či Windows siahli hlavne po ich riešení.