Používaš stále Windows 7? Čakaj na naliehanie od Microsoftu, aby si prešiel na Windows 10

Windows 7 je vynikajúci operačný systém, ktorý bola radosť používať. Už čoskoro ho bohužiaľ stretne koniec rozšírenej podpory.

Windows 7 je vynikajúci operačný systém, ktorý bola radosť používať. Už čoskoro ho bohužiaľ stretne koniec rozšírenej podpory. Stane sa tak 14. januára 2020, teda o rok a pol. Microsoft sa preto rozhodol, že nastal ten správny čas spustiť kampaň zameranú na prechod na Windows 10.

Spraviť tak má spolu so svojimi partnermi, ktorí sa o tejto skutočnosti pokúsia ľudí informovať a zároveň ich aj presvedčiť, že by skutočne mali prejsť na desiatky.

Ak má váš počítač a softvér v ňom viac ako štyri roky, je čas prejsť na nové zariadenie s Windows 10. Moderné systémy Windows sú lacnejšie a rýchlejšie,“ odkazuje vedúca produktového marketingu Microsoftu, Louisa Sadler Gauthier.

Windows 7 je stále najpoužívanejší

Microsoft stojí pred naozaj tvrdým orieškom. Presvedčiť ľudí, aby prešli z Windows 8 na Windows 10 až taký problém nebol, keďže na Windows 8 padali samé sťažnosti. Z vyladeného Windows 7 sa mnohým prechádzať chcieť nebude. Stále obľúbená verzia totiž beží na 42 % všetkých desktopov. Najnovší Windows 10 poháňa „len“ 32 %.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch GT 3 prichádzajú na Slovensko: Takéto sú veľkosti, ceny a bonus navyše

Ostáva nám len veriť, že Microsoft nezvolí tak agresívnu taktiku ako v roku 2015, keď ľuďom pomocou aktualizácie nainštaloval otravné okno, ktoré ich neustále upozorňovalo na nutný update. Ako to nakoniec dopadne, sa dozvieme už čoskoro.

Ak máš Windows 7, si pripravený prejsť na „desiatky“?

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať