MacOS 10.14 Mojave oficiálne: Kompletne tmavý režim, tu sú detaily!

WWDC 2018 nám neprinieslo iba iOS 12, ale aj objemný aktualizačný balíček pre majiteľov počítačov z dielne spoločnosti Apple.

WWDC 2018 nám neprinieslo iba iOS 12, ale aj objemný aktualizačný balíček pre majiteľov počítačov z dielne spoločnosti Apple. Operačný systém macOS už čoskoro čaká prechod na verziu pod označením 10.14 Mojave, ktorá obsahuje vylepšenia používateľského prostredia aj pracovnej plochy.

O aké zlepšenia ale konkrétne ide? Po príchode aktualizácie sa môžeme tešiť nie len na kompletne tmavý režim, ale aj na novú funkcionalitu Dynamic Desktop. Ide o akúsi automatizovanú zmenu pozadia našej plochy s ikonkami, ktorá by mala prebiehať počas celého dňa, píše 9to5mac, čiže sa bude prispôsobovať aktuálnemu času.

Tmavý režim po novom už nezahŕňa iba vrchnú systémovú lištu alebo dolný dock, ale kompletné celé používateľské prostredie, aby tak bol ešte viac efektívnejší. Osoh z tejto dlho žiadaného vylepšenia pocítime najmä pri používaní počítača v tmavej miestnosti, kedy nás displej neosvieti až tak, ako keby je pred nami biele prostredie operačného systému.

Jednoduchšia organizácia

Ďalšie zaujímavé vylepšenie reprezentuje funkcionalita Desktop Stacks, čo je v podstate automatizované triedenie digitálnych vecí na pracovnej ploche. Triedením sa tu myslí rozdeľovanie súborov do špecifických kategórií, napríklad podľa typu alebo dátumu. A ak náhodou počítač identifikuje čerstvý prírastok, okamžite ho zaradí tam, kam aj patrí.

Rovnako však stojí za zmienku i vizuálne vynovený Mac App Store v štýle nového App Store z iOS, nová spravodajská aplikácia News (obdoba News z iOS) alebo Continuity Camera, čiže bezdrôtový prenos záberov z mobilného zariadenia priamo do osobného počítača. Keď s iPhonom vyhotovíme fotografiu, v tom momente ju uvidíme aj na displeji aktualizovaného Macu.

TIP REDAKCIE
Vedci prichádzajú so žuvačkou, ktorá môže pomôcť v obmedzení šírenia koronavírusu

Aktualizácia macOS 10.14 Mojave bude k dispozícii počas jesene.

Hlavné novinky v macOS 10.14 Mojave

  • funkcionalita Dynamic Desktop
  • kompletný Dark Mode
  • funkcionalita Desktop Stacks
  • Finder obsahuje Gallery view s veľkých náhľadom
  • nový sidebar zobrazuje plne metadáta vrátane rýchlej akcie
  • sidebar sa prispôsobuje typu vybraného súboru
  • jednoduchšia práca so screenshotom
  • funkcionalita Continuity Camera
  • prekopaný Mac App Store
Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať