Venezuelský prezident prežil atentát. Parlament tvrdí, že zbraňou bol dron vybavený výbušninami!

Venezuelský prezident Nicolás Maduro prežil atentát, ktorý bol na neho spáchaný v sobotu počas živého prejavu. Zbraňou, ktorá mala Madura stáť život, bol podľa slov parlamentu dron vybavený niekoľkými výbušninami.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro prežil atentát, ktorý na neho bol spáchaný v sobotu počas živého prejavu. Zbraňou, ktorá mala Madura pripraviť o život, bol podľa slov parlamentu dron vybavený niekoľkými výbušninami.

Ako je vidno aj na videu nižšie, počas Madurovho prejavu je v pozadí počuť explóziu, ktorá na prezidentove šťastie prišla skôr, než sa dron dokázal dostať dostatočne blízko na to, aby ho zabila.

Prezident počas incidentu neutrpel žiadne zranenia, čo sa však nedá povedať o siedmych vojakoch národnej gardy, ktorí našťastie neprišli o život, no boli zranení.

Kto je vinný?

Dôležitou otázkou teraz je, komu táto zbraň patrila a tým pádom kto by mal byť za pokus o vraždu súdený. Portál Reuters uviedol, že za útokom bola známa skupina National Movement of Soldiers in T-shirts, ktorej dva drony boli údajne zneškodnené odstreľovačmi. Portál však naďalej uvádza aj informáciu o tom, že Maduro z útoku obvinil Kolumbijský parlament.

TIP REDAKCIE
Vydanie filmu Minecraft sa posúva na neskôr. Dôvodom je odstúpenie režiséra

Dnes ráno sa do celej veci zapojil aj John Bolton, poradca pre národnú bezpečnosť Spojených štátov amerických, ktorý oznámil, že Spojené štáty nemajú s atentátom nič spoločné.

Vyzerá to tak, že konečného a dúfajme pravého vinníka ukáže až vyšetrovanie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať