nvidia bfgd1

NVIDIA predstaví beštiu: Grafická karta RTX 2080 Ti bude trhať konkurenciu!

Nová grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti bude zameraná na náročných hardcore hráčov. Jej cenovka môže preto vystreliť poriadne vysoko.

Americký výrobca špičkových grafických kariet by mal dnes večer ukázať hi-tech novinku, ktorá nám vraj otvorí ústa. Nová grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti bude zameraná na náročných hardcore hráčov. Jej cenovka môže preto vystreliť poriadne vysoko.

Predstavenie prebehne počas nultého dňa obrovského herného podujatia Gamescom po 18:00 stredoeurópskeho času, čiže už o pár hodín.

Ako informuje server Engadget, túto informáciu nám odhalila krátka video upútavka priamo od výrobcu. Momentálne však nepoznáme žiadne bližšie detaily o grafickom výkone. Musíme si teda zatiaľ vystačiť iba s tým, čo nám prezradili doterajšie úniky. A vďaka nim vieme, že pôjde o poriadnu beštiu a postrach konkurencie.

Grafická karta GeForce RTX 2080 Ti údajne ponúkne 11 GB pamäť s rýchlejším štandardom GDDR6 a až 4 352 CUDA jadier, čo je až o 21 percent viac, ako má súčasná GTX 1080 Ti. To sa, samozrejme, odrazí na jej cenovke. Spoločnosť NVIDIA by si mala za túto namakanú novinku pýtať až okolo 1 000 dolárov.

Okrem RTX 2080 Ti sa ale podľa všetkého dočkáme i cenovo dostupnejšieho modelu (okolo 700 – 800 dolárov) s názvom RTX 2080, vrátane jedného alebo rovno dvoch lacných low-end modelov. Všetky kúsky má spájať nedávno predstavená architektúra Turing.

Total
4
Zdieľaní