FOTO: www.smartplay.wang

Na internete sa začali objavovať obrázky zatiaľ nepredstaveného smartfónu, inak známeho ako Nubia Z18S. Nejde však len o bežné obrázky, ale o ukážky nového unikátneho dizajnu.

Nubia Z18S by sa mal vyznačovať obrovským displejom, ktorý má údajne pokrývať takmer celú prednú stranu telefónu a taktiež ešte jedným, tentokrát o niečo menším displejom, ktorý je umiestnený, netradične, na zadnej strane zariadenia. Zadná obrazovka by podľa všetkého mala fungovať podobne ako tá predná, čo znamená, že jediným rozdielom medzi oboma displejmi na telefóne, je veľkosť. S najväčšou pravdepodobnosťou však zadný displej nebude nijak vysoko-kvalitný, keďže zrejme pôjde „len“ o LCD s nízkym rozlíšením.

Telefón taktiež disponuje fotoaparátom, ktorý v kombinácii so zadným displejom môže v podstate slúžiť aj ako selfie kamera.

Prečo 2 displeje?

Vráťme sa však späť k displejom. Prečo ich má Nubia Z18S až dva? Hlavným dôvodom bude jednoznačne skutočnosť, že dva displeje umožnia telefónu poskytnúť používateľom niečo, čo vie len veľmi málo iných smartfónov. Je logické, že čím je displej menej kvalitný, tým menej energie spotrebúva. Toto je výborná správa pre tých, ktorí na telefóne denne čítajú kopu článkov, dokumentov alebo len často prezerajú novinky na sociálnych sieťach.

FOTO: www.smartplay.wang

Skrytý potenciál

Nie je to však len o výdrži batérie. Zadný displej sa ti totiž veľmi dobre hodí aj pri používaní aplikácií ako sú napríklad Google Mapy, keď namiesto toho, aby si neustále každú chvíľu odomykal telefón, ti stačí zariadenie jednoducho otočiť na druhú stranu.

Toto istotne nie sú jediné prípady, keď sa displej navyše zíde. Potenciál smartfónu Nubia Z18S je vďaka nemu naozaj obrovský a tým pádom už je len na spoločnosti samotnej, ako s možnosťami, ktorému tento unikátny dizajn ponúka, naloží.

TIP REDAKCIE
GPU Turbo od Huawei: ZOZNAM smartfónov a obdobie, kedy dostanú aktualizáciu

Viac informácií o telefóne sa však dozvieme až po jeho oficiálnom predstavení, ktoré je zatiaľ žiaľ v nedohľadne.