Xiaomi chystá novú podložku pre bezdrôtové nabíjanie. Už prešla certifikáciou

0
bezdrotove nabijanie
Ilustr. foto

Xiaomi má v momentálne v portfóliu iba jeden smartfón, ktorý je možné dobíjať bezdrôtovo v rámci rozšíreného štandardu Qi. Certifikácia organizácie WPC prezradila, že obľúbený čínsky výrobca prinesie na trh nový typ podložky pre bezdrôtové nabíjanie.

Xiaomi novú bezdrôtovú nabíjačku určite nechystá kvôli modelu Mi Mix 2S, aj napriek tomu, že bude s týmto zariadením kompatibilná. Existencia nového príslušenstva naznačuje, že Xiaomi v blízkej budúcnosti predstaví viac zariadení, ktoré bude možné dobíjať bezdrôtovo.

Prvým na rane je Xiaomi Mi Mix 3, ktorý uzrie svetlo sveta v septembri. Keďže podložka už prešla certifikáciou Wireless Power Consortium, trhovému uvoľneniu takmer nič nebráni. Dá sa predpokladať, že bude predstavená spolu s Mi Mix 3, kde by mohla byť dokonca súčasťou balenia. Minimálne pri prémiovejšej verzii smartfónu.

bezdrotove nabijanie
Takto bude vyzerať nová podložka pre bezdrôtové nabíjanie / WPC

Tradične sa očakáva, že toto nové príslušenstvo bude lacnejšie ako konkurencia. Istotne dobre poslúži aj pre dobíjanie smartfónov iných značiek, ktoré sú kompatibilné so štandardom Qi.

Bezdrôtový spôsob nabíjania je veľmi pohodlný, aj keď bežné káblové dopĺňanie energie úplne nenahrádza. Problémová je hlavne rýchlosť, ktorá je pri fyzickom prepojení s adaptérom vyššia.

Aj tento spôsob sa ale vyvíja dynamickým tempom a pohľady do ďalekej budúcnosti si už teraz predstavujú zariadenia, ktoré majú konštrukciu bez akéhokoľvek otvoru pre dobíjanie.