Náčrt z patentu Samsungu

Giganti z meniaceho sa mobilného priemyslu pracujú na nových typoch mobilných telefónoch. Výnimkou nie je ani kórejská špička, spoločnosť LG, ktorá vyvíja model s konštrukciou, akú budeme môcť kedykoľvek zložiť, aby nám vo vrecku zaberala menej miesta.

Vyplýva to z čerstvo prideleného patentu od zodpovedných amerických úradov, kde sa všetko točí okolo zatiaľ ešte nepredstaveného skladacieho smartfónu, informuje AndroidAuthority. Súčasťou toho celého je teda aj jednoduchý náčrt, kde máme jedinečnú príležitosť vidieť, ako by niečo také mohlo jedného dňa fungovať.

Tentokrát nejde o nič, čo sa transformuje z menšieho zariadenia na väčšie alebo z väčšieho na menšie zariadenie, ale skôr o akúsi modernú vyklápačku. Netradičnú konštrukciu iba zlomíme v jej strede a všetko ostatné zabezpečí kombinácia flexibilného displeja cez celú prednú stranu so špeciálnym spojom dvoch menších častí, ktorý drží tento smartfón v jednej kope.

Kedy však uvidíme aj reálne fungujúci kúsok, netušíme. Zatiaľ máme česť iba s patentovanou technológiou, pričom tá môže zostať na papieroch i celú večnosť. Niečo také totiž ešte nezaručuje, že z daného produktu bude realita.

via Letsgodigital