VIDEO: Žena natáčala búrku z okna. Zasiahol ju blesk, zachránil ju kryt na telefóne

Natáčať si blesky sa neoplatí. Presvedčila sa o tom žena, ktorú zasiahol blesk.

1
Foto: Deadline News

Letné búrky sú nádherným prírodným divadlom, ktoré obdivujú mnohí z nás. Bleskami a následnými hromami bola nadšená aj istá žena zo Škótska, ktorá sa búrku rozhodla natočiť na svoj telefón, a to z pohodlia svojho domu. Vôbec netušila, že by ju pritom mohol zasiahnuť blesk, čo sa nakoniec aj stalo.

42-ročná žena z Škótska mala obrovské šťastie. Matka dvoch detí pri natáčaní videa dokonca žartovala o tom, že dúfa, že ju počas natáčania nezasiahne blesk. Ten ju skutočne zasiahol, no aj napriek tomu prežila. Ako je to možné? To, ako ju blesk zasiahol, si môžeš pozrieť na videu nižšie.

Snažila som sa búrku natočiť a dúfala, že sa mi podarí zachytiť aj nejaký blesk. Vôbec som však nepredpokladala, že by ma mohol zasiahnuť. V ruke som následne zacítila elektrický prúd,“ popisuje zážitok Tracey Kutluol.

Foto: Deadline News

Podľa slov expertov malo Tracey zachrániť gumené puzdro, ktoré mala v danom čase na svojom telefóne. Výrobcovi puzdra poďakovala a odkázala mu, že si u neho určite objedná náhradný kus. Ostatným ľuďom odkázala, aby sa poučili z jej chyby a z okna si búrku nikdy nenatáčali.