elWgAAAABJRU5ErkJggg==

Xiaomi tiež pracuje na ohybnom telefóne. Kto ho predstaví skôr?

O tom, že na ohybnom smartfóne pracuje hneď niekoľko spoločností naraz, vieme už dlhšiu dobu. Teraz sa k nim pridáva aj Xiaomi a Oppo!

O tom, že na ohybnom smartfóne pracuje hneď niekoľko spoločností naraz, vieme už dlhšiu dobu. Tými najväčšími, resp. najzaujímavejšími „súťažiacimi“ sú napríklad Samsung a Huawei. Teraz sa k nim pridáva aj čínske Xiaomi.

Vyplýva to z dostupných informácií kórejskej publikácie ET Times. Podľa dobre informovaných zdrojov majú na podobnom koncepte smartfónov okrem Samsungu a Huawei pracovať aj spoločnosti XiaomiOppo. Obe firmy už zháňajú dodávateľov súčiastok potrebných pre zhotovenie smartfónu novej generácie. Zaujímavé ale je, že sa čoraz viac a viac výrobcov obracia na LG ako dodávateľa ohybných displejov.

Jedno je však jasné. Šéf Xiaomi už dávnejšie oznámil, že ich smartfóny nebudú mať väčšiu než 5 % maržu, čo by znamenalo, že ich riešenie môže byť podstatne cenovo dostupnejšie než konkurenčné. To isté sa čaká aj pri smartfóne od Oppo.

Obe firmy by mali svoje riešenia predstaviť až budúci rok, čo nám dáva dosť času na špekulovanie o tom, čo všetko ponúknu, koľko budú stáť a ako budú vyzerať.

Total
6
Zdieľaní