Hra Super Mario Run zarobila 60 miliónov dolárov, príjmy potiahli iOS užívatelia

iOS opäť na koni

0
super mario run
Super Mario Run

Japonské Nintendo uviedlo v decembri roku 2016 do obchodu Apple App Store hru Super Mario Run, od ktorej si sľubovalo veľa. Super Mario je bezpochyby legendárnou postavičkou herného priemyslu, ktorá mala tendenciu pritiahnuť davy. 

Hra Super Mario Run bola dostupná zadarmo. Ak ste si ju však chceli užiť naplno, potrebovali ste do nej investovať asi 10 EUR. Pre platformu Android bola hra dostupná až o tri mesiace, v marci 2017.

S odstupom času sa dá táto hra označiť za úspešnú. Na konte má 200 miliónov stiahnutí a slušný zárobok. Podľa analytikov zo Sensor Tower, autori za platby utŕžili 60 miliónov amerických dolárov.

super mario run

Aj Super Mario Run potvrdzuje, že je platforma iOS z ekonomického hľadiska pre vývojárov zaujímavejšia. Väčšina tržieb pochádzala práve z obchodu Apple App Store. Presnejšie 77-percentný podiel (46 miliónov USD). Herní nadšenci z Android klubu sa na tržbách podieľali 23-percentným podielom.

Len nedávno sme mali možnosť vzhliadnuť podobný scenár. Hra Monument Valley 2 autorom za jeden rok zarobila viac ako 10 miliónov amerických dolárov, kde aj v tomto prípade nadpolovičnú časť prostriedkov generovali užívatelia zariadení s iOS (takmer 60 percent).

Hru Super Mario Run si môžete stiahnuť z odkazov nižšie.