Malý hoverboard pre každú nohu zvlášť? Horúca novinka Segway Drift W1s

Odreniny z pádov zaručené. Minimálne zo začiatku.

0
segway drift w1
Segway

Asi netreba pripomínať, čím sa spoločnosť Segway preslávila. V roku 2001 predstavila dvojkolesové osobné vozidlo do mestských ulíc, z ktorého sa (takmer) nedalo spadnúť. Rovnováhu za človeka udržiavali moderné technológie.

V tej dobe išlo o veľmi pozoruhodný produkt, dnes už ale taký výnimočný nie je. Ulice brázdia rôzne elektricky poháňané kolobežky, skateboardy alebo hoverboardy, z ktorých taktiež pri troche tréningu a správnej technike jazdy v podstate nespadnete.

Segway je značka, ktorá vie pritiahnuť pozornosť. Obzvlášť, ak sa pod ňou opäť objaví niečo nevídané. Podobne, ako v roku 2001, predstavil Segway niečo, čo tu ešte nie – samovyvažovacie korčule(?). O korčule v pravom zmysle slova ale úplne nejde. Na nohách máte vlastné tenisky, ktorými sa na dva moduly s protišmykovou vrstvou postavíte.

segway drift w1
Segway

Pár inovatívnych telies výrobca nazval Segway Drift W1s. Po technickej stránke môže ísť o akési dve polovice hoverboardu, na ktoré sa postavíte. Zariadenie využíva samovyvažovaciu technológiu, ktorá bola prvýkrát použitá v spomínanom približovadle z roku 2001. Segway Drift W1s vás tak povezú presne tým smerom, ktorým sa chcete pohybovať. Stačí sa mierne nakloniť.

Samozrejme, nejde zrovna o prirodzený spôsob pohybu, a preto je na mieste istá opatrnosť a nejaký ten tréning. Minimálne prilba by mala patriť k povinnej výbave jazdca tak, ako napr. pri kolieskových korčuliach. Užívateľ nič nepokazí ani ďalšími ochrannými prvkami lakťov, kolien a podobne.

Segway Drift W1
Segway

Cena novinky sa zastavila tesne pod hranicou 400 dolárov (+ prilba zadarmo). Dostupná by mala byť v auguste. Parametre? Každá časť z dvojice váži presne 3,5 kilogramu. Dosiahnete maximálnu rýchlosť 12 kilometrov za hodinu a na jedno nabitie si užijete približne 45 minút jazdy.

Až o niekoľko týždňov uvidíme, či sa zo zaujímavej novinky stane pouličný hit veľkých miest alebo iba zábavka pre niekoľkých nadšencov. Nižšie nájdete oficiálne sprievodné video k novinke.

TIP REDAKCIE
Tento roztomilý robot natáča astronautov na Medzinárodnej vesmírnej stanici

Segway Drift W1s