Mozilla: YouTube je na Firefoxe a Edge až 5x pomalší! Robí to Google úmyselne?

Podľa jedného z predstaviteľov za to môže využitie staršej technológie.

0
youtube
Zdroj: YouTube

Google čelí vážnemu obvineniu týkajúceho sa najobľúbenejšej služby pre zdieľanie videí, YouTube. Podľa slov predstaviteľa spoločnosti Mozilla, ktorá stojí za prehliadačom Firefox, Chrisa Petersona, má Google úmyselne spomaľovať načítavanie YouTube na iných prehliadačoch než na vlastnom Chrome.

Podľa tweetu Petersona to má mať na starosti zastaralá technológia Shadow DOM v0 API, ktorú využíva len Chrome. Peterson upozorňuje, že Firefox načítava najnovšiu verziu YouTube až 5x pomalšie. Obísť sa to vraj dá nainštalovaním doplnku YouTube Classic, ktorý načíta staršiu a rýchlejšie fungujúcu verziu služby.

Google mal YouTube prepísať pomocou technológie Polymer, ktorá využíva práve spomínanú technológiu Shadow DOM. Ako už býva zvykom, nemyslel pritom na používateľov ostatných prehliadačov, ktorí musia na načítanie čakať dlhšie. Zvyšné akcie po načítaní už majú fungovať bez väčšej odozvy.

TIP REDAKCIE
Vraj monopol: Google dostal rekordnú pokutu vo výške 4,3 miliardy eur!

Americký softvérový gigant by na takto vážne obvinenie mal zareagovať. Mnohí totiž navrhli, že by si za takéto správanie zaslúžil ďalšiu pokutu. Nedávno ju dostal od EÚ, a to rovno vo výške 4,3 miliardy eur.