Samsung Galaxy Tab S4 uvidíme čoskoro. Render prezrádza konečnú podobu

3

Nové vlajkové tablety s OS Android takmer nevidieť a preto sme radi, že Samsung Galaxy Tab S4 túto absenciu vykompenzuje. Nová generácia tabletu sa konečne objavila aj v obrazovej podobe, ktorá potvrdzuje predošlé dohady. 

Samsung Galaxy Tab S4 bude mať o niečo tenšie rámiky ako predchodca, čo je super. Do menšieho tela sa tak vprace väčší displej, ktorému dokonca ustúpi typické domovské tlačidlo. Samsung toto tlačidlo definitívne pošle do zabudnutia, keďže ním minuloročná generácia ešte disponovala.

Samsung Galaxy Tab S4 zrejme nebude vybavený snímačom odtlačkov prstov, ktorý by si musel nájsť nové miesto, napr. v bočnej strane zariadenia. Odomykanie zastúpi predná kamera so skenerom očí, ktoré by mali zabezpečiť dostatočne pohodlnú autentifikáciu.

Podľa označenia na zadnej strane sa môžeme pripraviť na znamenitý zvuk v podaní spoločnosti AKG. Na zadnej strane sa tiež nachádza nenápadný fotoaparát, ktorý skôr poslúži pri skenovaní dokumentov ako pri fotografovaní.

Parametre

Samsung Galaxy Tab S4 nemá potvrdenú špecifikáciu. Výkon by ale mal pokryť vlaňajší kus kremíka menom Snapdragon 835. Obrazovka bude asi tým najlepším na celom tablete. Obsah si užijeme vďaka perfektnej Super AMOLED technológii o uhlopriečke 10,5-palca, rozlíšení 2560 x 1600 pixelov a pomere strán 16:10.

Samsung Galaxy Tab S4
Android Headlines

Počítať môžeme minimálne so 4 GB operačnou pamäťou a 64 GB úložiskom, batéria by mala mať kapacitu 7300 mAh a užívateľské prostredie Samsung Experience bude postavené na OS Android 8.1 Oreo.

Novinkou zrejme bude podpora pre Samsung Dex, vďaka čomu tablet premeníme na pracovnú stanicu s monitorom, myšou a klávesnicou. Kedy Samsung model Galaxy Tab S4 predstaví, je vo hviezdach.

Render ale zobrazuje dátum 24. august, čo je vcelku dobrá indícia. V tomto období už bude predstavený Galaxy Note 9 a zároveň zostane asi týždeň do otvorenia brán podujatia IFA 2018, kde by mali byť novinky prezentované verejnosti. Radi sa ale necháme prekvapiť.