Facebook
Facebook (FOTO: Pixabay / Pexels.com)

Zrejme najznámejšia celosvetová platforma, teda Facebook, sa rozhodla odstaviť tri zo svojich aplikácií, ktoré získala v priebehu posledných štyroch rokov. Konkrétne ide o aplikácie Moves, Hello a tbh, s ktorými sa gigant rozhodol skoncovať z dôvodu nízkej popularity a nedostatočného vývoja.

Moves a Hello sú ten druhý prípad

Prvý z dôvodov, teda odstavenie kvôli nízkej popularite, sa nevzťahuje na prvé dve aplikácie v tomto, našťastie, krátkom zozname. Moves bola klasická fitness aplikácia, ktorá debutovala ešte v roku 2013, no presne o rok na to bola odkúpená Facebookom. Čo sa Hello týka, išlo o aplikáciu, ktorá spájala detaily Facebooku s informáciami o kontaktoch. Čo majú teda tieto dva čoskoro minulé projekty spoločné? Obidve končia z dôvodu zanedbania ich vývoja. Ani jedna z nich totiž v priebehu posledného roka nezískala žiadnu novú funkciu alebo akúkoľvek inú aktualizáciu.

Tbh bolo jedno z „väčších zlyhaní“

Tbh bol však o kúsok iný prípad. Išlo o aplikáciu, ktorá umožňovala študentom si medzi sebou anonymne posielať dopredu predpísané komplimenty. Aplikácia mala naozaj veľký potenciál, keďže sa sústreďovala skôr na mladších členov komunity, pričom každému z nich ponúkala už spomínanú anonymitu. Tbh v priebehu času dokonca získala niekoľko aktualizácií a dokonca spustila aj vlastnú chatovaciu funkciu, no ani to zrejme nebolo dosť na to, aby gigant odvrátil tragický pád aj tejto aplikácie.

Je dôležité poznamenať, že tbh sa doteraz považuje za jedno z tých väčších zlyhaní spoločnosti, keďže Facebook túto aplikáciu spustil len pred 11 mesiacmi.

TIP REDAKCIE
ZOZNAM: Tieto Xiaomi smartfóny získajú MIUI 10 beta!

Facebook sa k celej situácii vyjadril so slovami, že odstavenie týchto aplikácií mu pomôže lepšie prioritizovať svoje zdroje. Čo to znamená? V podstate to, že Facebook nadobudol nové informácie, ktoré mu pomôžu v rozhodovaní sa ohľadom toho, do akých aplikácií sa v dnešnej dobe oplatí vrážať drahocenné peniaze.