Samsung Galaxy S10
Koncept Samsung Galaxy S10

Samsung sa podľa všetkého chystá zatriasť mobilným priemyslom. Všetko totiž naznačuje tomu, že z jeho ďalšej vlajkovej lode bude poriadna beštia. Galaxy S10 Plus neponúkne iba prvotriedny výkon, ale aj takú foto výbavu, akú v týchto dňoch nikde nenájdeme.

Hardvér tohto hi-tech smartfónu s Androidom by malo dokopy tvoriť až päť fotoaparátov. Vzájomne spolupracujúcu trojicu nájdeme na zadnej, zatiaľ čo vzájomne spolupracujú dvojicu na prednej strane konštrukcie. Čo to pre používateľa konkrétne znamená, momentálne nevieme, no dá sa očakávať vyššia kvalita záberov, napríklad v prostredí so zlými svetelnými podmienkami, alebo schopnejší optický zoom, čiže priblíženie bez straty kvality.

Ako píše Forbes, s touto informáciou vyrukoval známy kórejský web The Bell, pričom ten uvádza, že päť fotoaparátov dostane iba lepšie vybavená a rozmernejšia verzia Plus. Ten, kto si zaobstará Galaxy S10, môže počítať so štyrmi, čiže tiež s trojicou a s jedným selfie fotoaparátom na prednej strane konštrukcie.

Predstavenie nástupcu minuloročnej vlajkovej lode Galaxy S9 prebehne koncom februára – deň pred oficiálnym začiatkom podujatia MWC 2019, kde uzrie svetlo sveta hneď viacero konkurenčných kúskov.