Fortnite pre Android príde v auguste. Exkluzívne na Galaxy Note 9

Vábenie kupujúcich?

2
FOTO: Essylt - Flickr.com

Fortnite stále nedobehol PUBG Mobile čo sa dostupnosti týka. Kým prvý menovaný a rovnako úspešný titul si môžu užívať iba majitelia zariadení s iOS, PUBG Mobile je už dlhšie dostupný aj pre platformu Android.

Fortnite je obrovským hitom, čo však platí aj o spomínanej konkurencii totožného battle royale žánru. Podľa najnovších údajov Fortnite generuje tvorcom asi 2 milióny dolárov denne, a to sa bavíme iba o mobilnej verzii.

Autori hry už oznámili, že verzia pre Android príde cez leto. Konkrétnejší ale neboli. Zdroje z prostredia vývoja ale tvrdia, že Fortnite pre Android bude dostupný v auguste, čo však nie je všetko.

Fortnite
Fortnite sme vyskúšali aj na skvelej konzole Nintendo Switch

Hra bude exkluzívnou súčasťou smartfónu Samsung Galaxy Note 9, ktorý bude predstavený 9. augusta. Plány vychádzajú zo spoločného partnerstva spoločnosti Samsung s vývojármi hry z Epic Games.

Exkluzívna dostupnosť bude, samozrejme, časovo obmedzená. Zdroje tvrdia o 30-tich dňoch, čo je dosť. Samsung Galaxy Note 9 má byť, okrem iného, vynikajúcim zariadením pre hranie hier. Dokonca sa hovorí o podpore pera S Pen, ktorým by ste napr. spustili nahrávanie priebehu hry alebo urobili snímku obrazovky.

Pokiaľ si Samsung Galaxy Note 9 neplánujete kúpiť a Fortnite hrať chcete, trpezlivosť vás bude musieť zrejme preniesť až do septembra. Fanúšikovia Samsungu budú exkluzivitou určite nadšení a tí ostatní…