Huawei sa s tým nebabre: Skladací telefón príde začiatkom budúceho roka. Predbehne aj Samsung!

Huawei si vyhrnul rukávy. Púšťa sa do boja o firmu s najlepšími inováciami.

0
Koncept skladacieho smartfónu
Koncept skladacieho smartfónu

Vyzerá to tak, že ďalším krokom v evolúcii smartfónov bude ich schopnosť ohýbať sa. Na takejto technológii nepracuje len Samsung, o ktorom sme písali už niekoľkokrát, ale aj ďalší technologickí giganti. Jedným z nich je aj Huawei.

Čínsky výrobca má byť vo finálnej fáze príprav zariadenia novej generácie, čím by mohol výrazne predbehnúť aj Samsung. K predstaveniu zariadenia by mohlo dôjsť už začiatkom 2019, a to vďaka strategickej spolupráci so spoločnosťou BOE Technology Group, ktorá má vyrobiť ohybný displej.

Veľmi obmedzený počet kusov

Podobne ako Samsung, ani Huawei zatiaľ nedokáže, resp. nechce vyrobiť príliš veľa kusov ohybného smartfónu. Do januára by mal mať pripravených 20 000 až 30 000 kusov alebo ešte menej. Cieľom spoločnosti je prilákať pozornosť, získať prvú spätnú väzbu a záujem médií.

Pre čínsku technologickú veľmoc je však v hre oveľa viac. Chce totiž ukázať, že aj oni dokážu byť inovátori a nielen tí, ktorí kopírujú konkurenciu.

Ide síce o neoverené informácie, ktoré sú však založené na dobre informovaných zdrojoch. Veď nakoniec, ak by obe firmy neplánovali niečo podobné, nehovorilo by sa o tom vôbec. Už teraz sa tešíme na to, ako takto obrovský projekt zvládnu jedni z najšikovnejších inžinierov pod Slnkom.