emoji

Dnes je svetový deň Emoji, pozri sa na TOP 10 najpoužívanejších podľa Google

Emoji, emotikony alebo smajlíci. Malé ikony, ktoré vyjadrujú emócie, postoje či v posledných rokoch aj predmety bežného života obohacujú neformálnu komunikáciu už 20 rokov. Bez emoji by bola textová komunikácia určite nudnejšia.

Emoji, emotikony alebo smajlíci. Malé ikony, ktoré vyjadrujú emócie, postoje či v posledných rokoch aj predmety bežného života obohacujú neformálnu komunikáciu už takmer 20 rokov. Bez emoji by bola textová komunikácia určite nudnejšia.

Emoji ikoniek je dnes toľko, že kreatívnejší jedinci nimi vedia nahradiť aj podstatnú časť textu alebo vytvárať rôzne komunikačné hádanky. Jedna správna ikona často vyjadrí postoj autora lepšie, ako keby použil konkrétne slovo. Aj fenomén emoji má svoj oficiálny celosvetový deň. Pripadol na 17. jún, teda na dnešný deň. Emoji sa začali po prvý krát používať v Japonsku.

Ak vás zaujíma, ktoré ikonky sú v neviazanej komunikácii najpoužívanejšie, stačí upriamiť pozornosť na štatistiky spoločnosti Google. Rebríček najpoužívanejších emoji internetový gigant zostavil na základe dát z klávesnice Gboard, ktorá je dostupná pre platformu Android a iOS.

TIP REDAKCIE
Rad Galaxy Note zrejme skončí nadobro, Samsung mal zastaviť výrobu
emoji
Google

Emoji sú v súčasnosti najčastejšie používané práve v spojení s inteligentnými mobilnými telefónmi a aplikáciami pre (nielen) textovú komunikáciu. Ako môžete vidieť, v globálnom rebríčku najpoužívanejších emoji vládnu tie s pozitívnou tematikou. Výnimkou je iba šiesta priečka, ktorá symbolizuje plač.

Emotikony postupne pribúdajú a pribudnú aj s novým OS Android P. Okrem nových ikon sa v systéme objavia aj rodovo neutrálne emotikony. Google tak dobehne Apple, ktorý rodovo neutrálne emoji zaviedol už v minulom roku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať