soundmojis

Facebook predstavil Soundmojis, emotikony so zvukmi

Facebook vymyslel novú hračku.

Emotikony sú dnes bežnou a obľúbenou súčasťou snáď každej komunikačnej platformy, Messenger nevynímajúc. Facebook tvrdí, že ľudia každý deň pošlú 2,4 miliardy správ, súčasťou ktorých sú rozličné grafické symboly.

Ponuka emotikonov ako výrazových prostriedkov je pestrá. K textu viete okrem smajlíkov pripojiť aj nálepky a ďalšie prvky, ktoré robia konverzáciu zaujímavejšiu a bohatšiu. Ak ste si mysleli, že sa v tomto smere už nič ďalšie vymyslieť nedá, Facebook vás vyvedie z omylu.

Pri príležitosti svetového dňa Emoji, ktorý pripadá na 17. júla, predstavil Soundmojis. Ako už názov napovedá, ide o ozvučené emotikony. Facebook si na úvod pripravil približne 30 ozvučených smajlíkov a zakomponoval ich do aplikácie Messenger. Ich ponuku má v pláne časom ešte rozšíriť.

soundmojis
Zdroj: Facebook

Ako to v praxi funguje? Ak si vyberiete emoji zobrazujúce potlesk rúk, pri odoslaní sa prehrá zvuk potlesku rúk. Odoslať môžete obrázok bubna alebo svrčka so zvukmi, ktoré k nim prislúchajú. Facebook bol ešte kreatívnejší. K vybraným emotikonom priradil časti piesní známych interpretov alebo zvuky z filmov a televíznych seriálov.

Soundmojis sa do aplikácie Messenger dostanú v najbližších dňoch. Nájdete ich v bežnej ponuke emotikonov, kde budú zoradené v samostatnej kategórii. Stačí ťuknúť na ikonu v textovom poli a vybrať si ozvučený symbol.

TIP REDAKCIE
HISTORICKÝ OKAMIH: Tesla v sebe ponesie kus Slovenska. Hella začína dodávať kľúčový komponent!

Zatiaľ nie je k dispozícii

Keďže si túto novinku zatiaľ vyskúšať nemôžeme, v Messengeri ju ešte nevidíme, nevieme, ako bude prehrávanie zvukov fungovať.

Akceptovať by malo nastavenie aplikácie. Pokiaľ budete mať zvuky v aplikácii vypnuté, Soundmojis by mali byť ticho (dúfame). Tiež nevime, či sa zvuk po prijatí správy s ozvučenou emotikonou prehrá automaticky, alebo až až po tom, ako na ňu používateľ ťukne.

Intenzívne četovanie vo vlaku, MHD alebo niekde medzi ľuďmi vie byť pre druhých pekne otravné, pokiaľ má používateľ zapnuté zvuky aplikácie. Ak sa vám Soundmojis budú páčiť, pri ich používaní berte ohľad na svoje okolie.

Nie každý je zvedavý na hlášku Vina Diesela „I don’t have friends, I got family“, ktorá zaznela vo filme Fast & Furious. Áno, aj takéto Soundmoji sa v ponuke nachádza (ikona zovretej päste).