Samsung Galaxy S9+ (FOTO Lukáš Zachar)

Budúci rok sa vraj nedočkáme dvoch, ale až troch rôzne veľkých displejov v smartfóne Galaxy S10. Samsung vraj chce ísť v šľapajách Apple, ktorý má veľmi podobné plány s tohtoročnými iPhonmi.

Potenciálni zákazníci by tak mali mať k dispozícii uhlopriečky o veľkosti 5,8, 6,1 a aj 6,4 palca. Vyplýva to navyše z nedávno publikovaných informácií od renomovaného analytika spoločnosti Apple s menom Ming-Chi Kuo, píše The Verge, čiže sa dá tomuto úniku dôverovať trošku viac ako iným.

Jeden z trojice bude priamym konkurentom cenovo najdostupnejšieho iPhone, zatiaľ čo zostávajúce dva dostanú takú hardvérovú výbavu, s akou si trúfnu na dva podstatne drahšie iOS smartfóny. Jej súčasťou môže byť preto napríklad i technologicky pokročilý ultrazvukový snímač odtlačkov alebo až pätica špičkových fotoaparátov, pričom tri z nich umiestnia na zadnej a dva na prednej strane konštrukcie.

Predstavenie Galaxy S10 prebehne s najväčšou pravdepodobnosťou až koncom februára. Spoločnosť Samsung nám ukazuje vynovenú generáciu svojej vlajkovej lode každý jeden nultý deň podujatia Mobile World Congress, takže ani ten, ktorý je pred nami, by nemal byť výnimkou.