Audi e-tron quattro

Nemecká špička z automobilového priemyslu nám predviedla, ako budú fungovať náhrady za klasické spätné zrkadlá. Spätné kamery sú totiž voliteľnou súčasťou avizovaného elektromobilu Audi e-tron quattro, ktorý by mal byť oficiálne predstavený koncom tohto roka.

Demonštrácia prebehla prostredníctvom čerstvo zverejneného videa, kde pózoval jeden z posledných prototypov. Karosériu teda celkom pochopiteľne zakryli pod fóliu s čierno-bielym digitálnym vzorom. To, čo zakryté nebolo, je futuristicky ladený interiér s hranatými krivkami a nákladom moderných technológií, kde máme príležitosť vidieť to, čo bežne v autách nevidíme.

Takzvaná spätná kamera využíva prítomné displeje, aby tam mohla zobraziť jej záber, čiže pohľad na boky a zadnú stranu vozidla. Vďaka tomu dokáže plnohodnotne nahradiť tradičné spätné zrkadlá, preto elektromobilu e-tron quattro na spomínaných video záberoch priamo od spoločnosti Audi chýbajú. Miesto nich mu z bočných strán karosérie trčia malé kamery.

Špeciálna výbava

Nepôjde však o bežnú súčasť výbavy, ale o dodatočnú čerešničku, za ktorú si zákazník priplatí. Predstavenie novinky malo prebehnúť už koncom augusta na území Európy, no po zatknutí šéfa automobilky sa plány zmenili a mediálne podujatie nakoniec presunuli do USA. Presný dátum zatiaľ nepoznáme.