1 miliarda za týždeň: Drake má s albumom Scorpion na konte brutálny rekord

Jeho nový album Scorpion uzrel svetlo sveta koncom júna a odvtedy zlomil v streame hneď niekoľko svetových rekordov. Ten najčerstvejší je však asi najzaujímavejší.

To, že Drake valcuje hudobný priemysel, počujeme posledné dni snáď z každej jednej strany. Jeho nový album Scorpion uzrel svetlo sveta koncom júna a odvtedy zlomil v streame hneď niekoľko svetových rekordov. Ten najčerstvejší je však asi najzaujímavejší.

Pretože si iba v priebehu siedmych dní pripísal na konto jednu sladkú miliardu vypočutí cez online služby, ako je Spotify či Apple Music, píše Engadget, pričom ten odkazuje na informácie z webu Billboard. Niečo také sa doteraz nepodarilo ani jednému hudobnému albumu, a to z tohto mladého kanadského umelca robí obrovskú hviezdu.

Čo sa týka jednotlivých krajín, tak najviac prehratí majú na konte Spojené štáty americké, pretože k ním prislúcha niečo cez 700 miliónov z jednej miliardy. Podobné číslo patrí aj albumu Beerbongs & Bantleys od hudobníka Post Malone, no v tom prípade ide o celosvetový stream, čiže je tak trošku pozadu. Preto stojí v príslušnom rebríčku až na druhom mieste, a to hneď za albumom Scorpion od Drakea.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku