Android Oreo už poháňa viac ako 10 percent zo všetkých aktívnych zariadení

Bolo načase.

0

Android Oreo bol vo finálnej podobe uvoľnený takmer presne pred rokom, pred viac ako 11-timi mesiacmi. Sen o rýchlejších aktualizáciách sa však s novou verziou operačného systému neuskutočnil. 

Android Oreo doteraz zaznamenával jednociferný percentuálny trhový podiel. Až v tomto mesiaci sa mu magickú hranicu podarilo prekonať. Podľa čísiel spoločnosti Google poháňa táto verzia 12,1 percenta zo všetkých aktívnych Android zariadení.

Zaujímavé je, že podiel je takmer totožný s podielom OS Android Nougat, ktorý bol zaznamenaný pred rokom. Oproti predošlej verzii operačného systému sa tak aktualizačné tempo príliš nezmenilo.

Android Oreo
Google

Verzia Nougat je ale v súčasnosti najpoužívanejšou verziou, ktorá poháňa viac ako 30 percent zo všetkých aktívnych inteligentných zariadení. Z opačného spektra, posledný záchvev zažíva verzia Android Gingerbread, ktorú Google predstavil v decembri roku 2010. Poháňa iba 0,2 percenta zariadení.

V najbližších týždňoch uvidíme oficiálne uvoľnenie novej verzie OS, zatiaľ známej ako Android P. Štatistický kolotoč tak bude pokračovať, resp. s novou verziou začne od začiatku. Dúfame, že tento rok budú aktualizácie prebiehať skutočne rýchlejšie a dostane ich viac zariadení aj z nižších tried.