Zavraždila svoju svokru: Hlavným dôkazom sú dáta z Apple Watch

Apple Watch v prípade zohrali dôležitú úlohu.

2
Apple Watch
Foto: Apple

Život píše zaujímavé a niekedy aj veľmi kruté príbehy. Jedným z nich je prípad z austrálskeho mesta Adelaide, v ktorom sa ešte v roku 2016 odohrala vražda. Obvinili ženu, ktorá však neustále tvrdí, že jej svokru zavraždili dvaja neznámi páchatelia. Hodinky Apple Watch, ktoré mala na ruke obeť vraždy však tvrdia opak.

Mladá, len 26-ročná Caroline Nilssonová, tvrdí, že sa do domu vlámali dvaja neznámi páchatelia, ktorí mali zavraždiť jej 57-ročnú svokru, Myrnu Nilssonovú. Keď boli hotoví, mali zviazať Caroline a odísť. Všetko sa vraj stalo v čase, keď bol jej muž v práci.

Polícii na celom prípade niečo nesedelo. Rozhodli sa teda, že namiesto pátrania po neznámych páchateľoch zatknú nevestu Caroline. Dôvod? Hodinky Apple Watch, ktoré mala na sebe Myrna totiž odhalili, že mladá žena klame. Srdce 57-ročnej ženy totiž podľa dát z Apple Watch zastalo oveľa skôr než čo tvrdí Caroline.

TIP REDAKCIE
Apple Watch zachraňovali: Mamička s bábätkom vďaka hodinkám zavolala pomoc

Polícia si už dlhšiu dobu myslela, že na výpovedi Caroline niečo nesedí. V snahe vypátrať neznámych páchateľov sa snažila získať ich DNA vzorky, no neúspešne. V byte totiž žiadne neboli. Rovnako si nič neobvyklé nevšimli ani susedia.

V čase, odkedy Apple Watch začali hlásiť zástavu srdca a nahlásením prípadu polícii sa nevesta mala zbavovať krvavého oblečenia a upravovať miesto činu tak aby to vyzeralo ako prepadnutie.

TIP REDAKCIE
Budúce Apple Watch už môžu obsahovať EKG monitorovanie srdca

Mladá Nilssonová teraz stojí v nelichotivej situácii. Jej súdny proces bol posunutý na začiatok budúceho roku. Polícia musí zaznamenať všetky detaily, ktoré neskôr predloží sudcovi.