Oliur Rahman
FOTO: Oliur Rahman - Pexels.com

Podľa portálu Fast Company sa Apple chystá jemne pozmeniť svoje inteligentné hodinky Apple Watch. Gigant sa totiž rozhodol na hodinkách vymeniť fyzické tlačidlo za pevné, ktoré bude pracovať rovnako ako vynovené domovské tlačidlo, ktoré k nám prišlo spolu s vydaním iPhone 7.

Podľa „zdroju so znalosťami plánov Apple“ by sa konfigurácia tlačidiel na zariadení nemala zmeniť. Jedinou zmenou bude teda len tlačidlo, ktoré už naďalej pri stlačení nebude vydávať klikavý zvuk, ale radšej sa bude spoliehať na Taptic Engine, vďaka ktorému bude schopné reagovať na prostý dotyk.

Ako už bolo naznačené vyššie, Apple prestal pridávať fyzické tlačidlá do svojich produktov s vydaním iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Namiesto neho do zariadení pridal technológiu, ktorá vďaka spomínanému Taptic Engine dokáže pri stlačení replikovať pocit kliknutia.

Zmena by priniesla mnoho výhod

Výmena fyzického tlačidla za pevné môže hodinkám rozhodne priniesť obrovské výhody. Tou najhlavnejšou je zrejme odolnosť, keďže pevné tlačidlo sa dá predsa len pokaziť ťažšie, než to fyzické (klikajúce).

TIP REDAKCIE
Apple Watch zachraňovali: Mamička s bábätkom vďaka hodinkám zavolala pomoc

Okrem toho však môže táto zmena výrazne dopomôcť k tomu, aby boli Apple Watch vode-odolné, čo sa podľa všetkého aj stane, keďže Apple chce, aby mohli jeho inteligentné hodinky používať aj plavci a atléti. Výmena tlačidla by dokonca mohla uvoľniť aj nejaký ten priestor, ktorý by mohol byť vyplnený väčšou batériou, než akou tieto inteligentné hodinky disponujú teraz.

TIP REDAKCIE
Porsche Taycan: Nemecká ťažká váha premenovala elektromobil Mission E

Zatiaľ nie je známy presný dátum, kedy by sme sa mali tejto zmeny dočkať. Odpoveď sa však zrejme dozvieme až na jeseň, keďže Apple zvykne predstavovať nový hardvér práve v tom období.