Bethesda žaluje Warner Bros kvôli nedávno vydanej mobilnej hre Westworld

Právna bitka začína...

0
westworld

Len minulý týždeň sme vám priniesli tip na novú mobilnú hru Westworld, ktorá vychádza z rovnomenného a nesmierne populárneho seriálu. Hru v obchodoch s aplikáciami pre iOS a Android ako vydavateľ publikoval Warner Bros.

Tak, ako sme pripomenuli, Westworld Mobile je svojou koncepciou nápadne podobný titulu Fallout Shelter, ktorý vydáva nemenej známa spoločnosť Bethesda. Podobnosť je asi až veľmi nápadná, keďže sa Bethesda rozhodla žalovať Warner Bros kvôli údajnému kopírovaniu.

Podľa serveru Polygon má ale Bethesda v rukách silnejšie karty, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Raná verzia hry Fallout Shelter podľa jej vydavateľa obsahovala chybu, ktorá sa objavila aj v hre Westworld.

Bethesda zachádza vo vyjadreniach ešte ďalej a tvrdí, že Warner Bros (vydavateľ) a Behavior Interactive (vývojár) skopírovali funkcie hry Fallout Shelter a titul Westworld len tematicky upravili do westernového štýlu.

Aby ste boli v obraze, štúdio Behavior Interactive sa podieľalo aj na vývoji hry Fallout Shelter. Spoločnosť Bethesda tvrdí, že vývojári zneužili ich duševné vlastníctvo, vrátane zdrojového kódu hry Fallout Shelter.

westworld
Westworld Mobile

Vývojári mohli použiť kód chránený autorským právom v domnienke, že na to nikto nepríde. Takýmto spôsobom by ušetrili čas a náklady na vývoj. Bethesda sa žalobou logicky domáha náhrady škody. Akú náhradu si predstavuje, známe nie je.

Mobilné hry zvučných mien generujú ich autorom veľké zisky. Tento segment je navyše na vzostupe a hrám pre smartfóny sa darí čoraz viac. Konkurenčný boj je teda silnejší, o čom tiež svedčí nedávno zverejnený spor.

TIP REDAKCIE
Battle royale hit PUBG má viac ako 400 miliónov hráčov, dominujú smartfóny

Tvorcovia hry PlayerUnknown’s Battleground sa rozhodli žalovať vývojárov hry Fortnite, štúdio Epic Games. Podľa nich Fortnite kopíruje „zážitok z hrania“. PUBG je už dostupný aj na smartfónoch a Fortnite sa k nemu pridá čoskoro.

Všimnete si podobnosť? Pozrite si propagačné videá pre obe hry.