Tank CAT S61 mieri na slovenské pulty! Kedy príde a koľko bude stáť?

Počas mediálneho podujatia v Prahe, kde sme nechýbali ani my, bola oznámená ako dostupnosť, tak aj cenovka nového CAT S61.

Ešte vo februári predstavený generačný nástupca za úspešný CAT S60 má namierené na pulty slovenských obchodov. Počas mediálneho podujatia v Prahe, kde sme nechýbali ani my, bola oznámená ako dostupnosť, tak aj cenovka nového CAT S61.

Ako už mnohí z vás nepochybne vedia, ide o kombináciu vysoko-odolnej konštrukcie do extrémneho prostredia s porciou slušne pokročilých moderných technológií v podobe unikátnych senzorov.

Tento kúsok ponúka vylepšenú termokameru FLIR, spoľahlivý merač kvality ovzdušia a aj laser na meranie vzdialenosť až do 9 metrov. Využijú ho preto najmä tí používatelia, ktorí sa pohybujú v stavebnom priemysle. Jeho potenciál je však podstatne širší.

CAT S61 (FOTO Matúš Moravčík)

CAT S61 je podobne ako vyššie spomínaný generačný predchodca S60 veľký a mohutný. V opačnom prípade by mohol mať problémy so splnením prísnych nárokov štandardov vrátane toho vojenského, už celkom známej normy MIL-STD-810G. Tá zaručuje, že mu neublíži ani tvrdý pád na zem a ani extrémne teploty či vibrácie. Certifikácia podľa normy IP68 zase zaručuje, že vydrží hodinový ponor v hĺbke 3 metre pod hladinou alebo kontakt s pieskom.

Hanbiť sa však rozhodne nemusí ani za hardvérovú výbavu, ktorá okupuje strednú triedu. Až 4 500 mAh akumulátor hovorí za všetko.

CAT S61

5,2″ a Snapdragon 630

Predná strana obsahuje kompaktný 5,2-palcový IPS LCD panel vo Full HD rozlíšení, čo pre používateľa znamená slušných 424 pixelov na jeden palec. Ten chráni sklo Gorilla 5. generácie a čo sa týka samotného výkonu, tak ten dostal na starosť americký Snapdragon 630, čo vôbec nie je najhoršie. Najmä, ak padne reč na grafický výkon.

TIP REDAKCIE
CAT má novinku: S61 je extrémne odolný smartfón s vylepšenou termokamerou!

Na zadnej strane je okrem opäť o niečo lepšej termokamery aj 16 Mpx hlavný fotoaparát s PDAF. V spodnej časti tej istej strany si navyše všimnete i malý výrez pre zabudovaný laser, s ktorým viete odmerať vzdialenosť, prípadne menšiu plochu.

Už o pár dní

CAT S61 príde na naše pulty už začiatkom nadchádzajúceho mesiaca. Potenciálni záujemcovia si môžu do kalendárov zaznačiť 5. júl, no musia sa zároveň pripraviť i na poriadne mastnú cenu, pretože tento smartfón dostal odporúčanú cenovku vo výške až 899 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať