Monštrum z Číny: Vivo NEX má skutočne bezrámčekový displej a vysúvací selfie foťák!

Je všetkým tým, čím Lenovo Z5 nie je!

2
Foto: Mysmartprice

Vivo je veľký výrobca, ktorý v našich končinách síce až tak známy nie je, no v Číne ho priam milujú. Vyrába totiž jedny z najlepších zariadení, aké len nájdete. Na rozdiel od Lenova, ktorý nás ťahal za nos a nakoniec predstavil niečo úplne iné to vyzerá tak, že Vivo splní svoj sľub a ich vlajková loď bude skutočne taká, akú sľuboval.

Chystaný smartfón Vivo NEX má byť skutočne bezrámčekový model, bez akýchkoľvek výrezov alebo iných opatrení, pomocou ktorých výrobcovia často „podvádzajú“. Je nutné poznamenať, že telefón má bradu, no extrémne tenkú. Zvyšok rámikov je ešte tenší. Render zariadenia zverejnil server Mysmartprice.

TIP REDAKCIE
Lenovo nás sklamalo: Obávaný smartfón Z5 ponúkne nechutne vyrezaný displej!

Vivo sa nepopierateľne inšpiroval vlastným konceptom známym ako Vivo Apex, ktorý verejnosti predstavil ešte počas veľtrhu CES 2018. Zariadenie tak bude mať vysúvací selfie fotoaparát zapustený priamo do konštrukcie.

TIP REDAKCIE
Zo smartfónu s vysúvacím selfie foťákom bude realita, Vivo Apex príde 12. júna!

Čo sa špecifikácií týka, Vivo NEX bude vlajková loď ako sa patrí. V jeho výbave nájdeš procesor Snapdragon 845, 8 GB operačnej pamäte RAM256 GB úložisko. Chystá sa vraj aj o niečo lacnejšia verzia s procesorom Snapdragon 710, 6 GB operačnou pamäťou RAM128 GB úložiskom. Tak či onak, obe verzie ponúknu 6,6-palcový bezrámčekový displej, 4 000 mAh batériu a duálny fotoaparát na zadnej strane.

Cena a dostupnosť

Predstavenie novinky je naplánované na 12. jún. Drahší z modelov by sa mal začať v prepočte predávať za 934 €, lacnejšia verzia v prepočte za 662 €. Momentálne nie je jasné či sa smartfón objaví aj na inom, než čínskom trhu.