Ups, aktualizácia pre smartfón Nokia 7 Plus nahradila Android P staršou verziou

0
android p
Android P

Novodobé smartfóny značky Nokia bežia pod čistým operačným systémom Android, vďaka čomu dostávajú rýchle a pravidelné aktualizácie. To však neznamená, že sú vždy dokonalé. Presvedčili sa o tom vlastníci modelu Nokia 7 Plus.

Táto správa však nie je určená všetkým vlastníkom smartfónu Nokia 7 Plus. Iba tým, ktorí, podobne ako my, siahli po testovacej beta verzii OS Android P. Nokia 7 Plus je jeden z mála smartfónov, do ktorého je možné nefinálnu podobu najnovšej verzie OS Android P nainštalovať.

Takýmto vlastníkom sa v týchto dňoch ohlásila aktualizácia s veľkosťou 1,3 GB, ktorá mala obsahovať iba júnovú bezpečnostnú záplatu. Po inštalácii aktualizácie však došlo k takzvanému downgradingu, teda nainštalovaniu staršej verzie OS Android 8.1 Oreo.

To automaticky videlo k problémom s aplikáciami, ktoré boli nastavené na používanie s najnovšou verziou. Tento problém vyrieši obnovenie továrenských nastavení. Android P sa ale znovu manuálne nainštalovať nedá, keďže zverejnený softvérový balík na oficiálnej stránke výrobcu je starší, ako aktuálna verzia doručená aktualizáciou.

Nokia 7 Plus a Android P Beta

Problém sa ale nedá označiť ako kritická chyba, aj keď je nepríjemný. Nič zatiaľ nenasvedčuje tomu, že sa jednalo o úmysel. Okrem toho, užívatelia, ktorí inštalujú Android P Beta, by si mali byť vedomí, že ide o nefinálnu verziu, ktorá nie je určená pre používanie na dennej báze.

TIP REDAKCIE
Potvrdené: Všetky smartfóny Nokia od HMD Global dostanú OS Android P

Ak Nokiu 7 Plus vlastníte, nainštalovali ste si Android P Beta a dostali ste túto aktualizáciu, neinštalujte ju. Teda, pokiaľ chcete Android P používať aj naďalej.