Instagram skončil s upozorňovaním užívateľov na snímky obrazovky ich príbehov

0
Instagram

Foto sociálna sieť Instagram začala vo februári tohto roka testovať zaujímavú funkciu. Ak si niekto z vášho príbehu vytvoril snímku obrazovky, Instagram vám mohol zaslať upozornenie.

Vy, ako autor príbehu, ste tak videli, kto a kedy si snímku obrazovky vyhotovil. Aj keď išlo iba o test a týkal sa obmedzenej skupiny užívateľov, komunita okolo sociálnej siete Instagram z funkcionality príliš nadšená nebola. Kritické reakcie sa objavili hlavne na sociálnej sieti Twitter.

Instagram ale najnovšie potvrdil, že danú funkcionalitu už netestuje. Ak si teda vytvoríte snímku obrazovky príbehu niektorého z vašich priateľov alebo účtu, ktorý sledujete, ten upozornenie nedostane.

Instagram Stories

Instagram vylepšuje používanie ďalej, no iným smerom. Z časti vojde do kapusty YouTube. Pripravuje nový formát pre video obsah, ktorý bude môcť byť dlhší. Okrem toho nahral do karát firemným účtom a značkám, ktoré môžu svoje produkty ponúkať aj v rámci príspevkov v príbehoch.

Spoznáte ich tak, že sa pri nich vyskytne nálepka nákupnej tašky, ktorá vám sprostredkuje stručné informácie o produkte a odkaz na miesto, odkiaľ si ho môžete kúpiť.