uber
Aplikácia služby UberX

Populárna a zároveň aj poriadne kontroverzná prepravná služba Uber rozširuje pôsobenie svojej novej služby do ďalších oblastí. Požičovňa bicyklov na elektrickú energiu začne po Spojených štátoch amerických fungovať aj v na území starého kontinentu. Prvou destináciou bude Berlín.

Všetko sa odohralo len krátko po dokončení akvizície požičovne bicyklov Jump. Obchod prebehol pred pár mesiacmi, po čom nasledovalo otvorenie prvých prevádzok na území USA. Konkrétne v hlavnom meste Washington DC a v hneď niekoľkých oblastiach Kalifornie, informuje Engadget.

Teraz majú na muške Európu, kde začnú v nemeckom Berlíne a budú pokračovať v ďalších metropolách. Prvá európska prevádzka požičovne elektrických bicyklov spoločnosti Uber by mala byť k dispozícii už koncom nadchádzajúceho leta.

Aké mestá či krajiny prídu na rad ďalšie, momentálne nevieme, no dá sa predpokladať Francúzsko, Veľká Británia, rozhodne Holandsko a okolité štáty či napríklad Taliansko. Do úvahy, samozrejme, pripadá i Česko a Slovensko, no nič oficiálne a ani nič konkrétne v tejto chvíli nevieme.

Čo sa týka cien, tak v Amerike platia dva doláre za pol hodinu. V Európe teda možno počítať s cenovkou na úrovni dvoch eur.